همتی:

بودن در كنار مردم سرلوحه خدمات هلال احمر است

بودن در كنار مردم سرلوحه خدمات هلال احمر است

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در كنار مردم و با مردم بودن، سرلوحه همه خدمات این نهاد بشردوستانه است و امیدواریم این حركت و خدمت تداوم یابد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت هفتادوسومین سالروز تاسیس سازمان جوانان هلال احمر، ضمن تبریک و تهنیت فرارسیدن میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: امیدواریم پیامبر عظیم الشان اسلام بر اعمال و رفتار ما نظارت داشته باشد و با تاسی از ایشان بتوانیم خدمات شایسته تری به مردم عرضه دهیم.
وی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت جوانان، همیشه در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و جمعیت هلال احمر و سازمان جوانان این جمعیت در تمام سالهای گذشته در کنار مردم و با مردم بودند که با مردم بودن؛ سرلوحه تمام خدمات این نهاد بشردوستانه است و امیدواریم این حرکت و خدمت، تداوم یابد.
تاکید رئیس جمهوری بر حفظ و نگهداشت جوانان
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به ارتباط ویدئو کنفرانس رئیس جمهوری با اعضای جمعیت هلال احمر اشاره نمود و اظهار داشت: دکتر روحانی در آخرین ارتباط خود به صورت ویژه بر حفظ و نگهداری جوانان داوطلب تاکید داشت و اینکه برای حفظ جوانان باید اردوگاه های مناسبی در سرتاسر کشور فعال کرده تا در کنار آموزش به جوانان، فضای شادی را برای آنها فراهم نماییم.
همتی برای حضور در اردوهای جوانان هلال احمر و بودن در کنار جوانان این جمعیت که با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود، اعلام آمادگی و تصریح کرد: یکی از ظرفیت های موجود برای جذب بیشتر اعضای جوانان، استفاده از شبکه فضای مجازی است که امروز بسیار قوی و با قدرت نفوذ بالا در جوامع فعال می باشند. هلال احمر ایران در حوزه جوانان، از نیروی انسانی و توانمندی های بالایی برخوردار می باشد که می تواند با استفاده از ظرفیت فضای مجازی این توان را به حداکثر برساند.
ضرورت بازتاب و انعکاس خدمات هلال در سطح ملی و بین المللی
رئیس جمعیت هلال احمر بر اهمیت فعالیت حوزه روابط عمومی در هلال احمر و زیرمجموعه های این نهاد تاکید و تصریح کرد: ما به دنبال بزرگنمایی نیستیم اما لازم است هر خدمتی که از جانب جمعیت هلال احمر عرضه می شود در جامعه ایران و در جوامع بین المللی همچون در فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر، انعکاس مناسبی داشته باشد.
همتی به اجرای طرح آمران سلامت با مشارکت بیشتر از 13 هزار جوان هلال احمری هم اشاره نمود و اظهار داشت: لازم است خدمات عرضه شده از جانب جوانان هلال احمر در سطح بین المللی انعکاس داشته باشد.
وی اظهار داشت: امیدواریم در اسفند سالجاری که مقرر است گزارش خانه های هلال به رئیس جمهوری عرضه شود، برنامه های سازمان جوانان در برگزاری اردوها، طراحی و اجرای طرح ها و نظایر آن این سازمان هم به شکل مدون عرضه شود. جذب و افزایش کمی و کیفی جوانان بسیار مهم می باشد. باید نیروهای کیفی داشته باشیم که توان برداشتن بخشی از بار خدمات و وظایف سازمان جوانان هلال احمر را داشته باشند.
همتی اضافه کرد: سال قبل تیم های ورزشی خوبی از جانب هلال احمر در مجامع ورزشی حضور داشتند که لازم است این تیم های ورزشی را در سازمان جوانان هلال احمر تقویت نماییم. این فعالیت می تواند در ترغیب جوانان به جمعیت هلال احمر موثر باشد.
رئیس جمعیت هلال احمر به حضور جوانان در اجرای طرح آمران سلامت، حضور در حوادث مختلف همچون در سیل، زلزله و نظایر آن هم اشاره نمود و اظهار داشت: اجرای طرح آمران سلامت حتی اگر منجر به کاهش یک درصد از مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا شود، پرارزش است.
هلال احمر در انتخابات پیش رو، طرفدار هیچ حزب و جناح سیاسی نخواهد بود
همتی با اشاره به اینکه در ماه های آینده انتخابات ریاست جمهوری و پررنگ شدن حضور سیاسیون را پیش رو داریم، تصریح کرد: هلال احمر طرفدار هیچ حزب و گروه سیاسی نیست و اولویت و اصل اساسی برای ما، تنها حفظ نظام جمهوری اسلامی و حفظ کشورمان است و اینکه تلاش نماییم مردم کشور در حوادث و غیر آن، کمترین صدمه را ببینند ازاین رو برای هلال احمر اینکه چه کسی و از چه حزب و گروهی رئیس جمهور شود مهم نیست بلکه هرکس بخواهد به مردم خدمتی عرضه نماید ما پذیرای این خدمت خواهیم بود.
وی تصریح کرد: روزنامه شهروند هلال احمر هم نباید به نفع هیچ کاندیدایی مطلب منتشر کند. جوانان و مدیران و هرکدام از اعضای هلال احمر هم حق سیاسی کاری ندارند.
رئیس جمعیت هلال احمر از جوانان هلال احمر که در تمام برنامه ها و طرح ها و حوادث در کنار جمعیت و در کنار مردم عزیز کشور هستند تقدیر و برای تمام کسانی که دلسوز مردم هستند، آرزوی سلامت و توفیق کرد.
آماده سازی 11 اردوگاه جوانان در سرتاسر کشور
رئیس سازمان جوانان هلال احمر هم در این مراسم و در تشریح عملکرد سازمان از آغاز حضور در سازمان جوانان اظهار داشت: طبق دستور رئیس جمعیت هلال احمر، برنامه آماده سازی اردوگاه ها در دستور کار قرار دارد و اردوگاه بندر انزلی آماده بهره برداری است.
گل فشان اضافه کرد: هم اکنون ۱۱ اردوگاه در حال آماده سازی است که با دستور دکتر همتی شروع به کارشان کلید میخورد. همینطور شناسنامه اردوگاه ها آماده است که در جلسه شورای معاونین عرضه خواهد شد. در آینده نزدیک، انتخابات کنگره سراسری نمایندگان اعضا هم برگزار می شود، همینطور برنامه تجلیل از مزدوجین جوان عضو سازمان برگزار گردید.
وی اظهار داشت: علاوه بر اجرای برنامه نذر سلامت، طرح آمران سلامت هم به دستور دکتر همتی و با ریاست دبیرکل جمعیت هلال احمر در سرتاسر کشور در حال اجرا می باشد. همینطور برنامه تحلیف جوانان در ایام آینده با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور برگزار می شود.
گل فشان اضافه کرد: امروز ۲۰ نفر از اعضای جوان هلال احمر در مجلس شورای اسلامی حضور دارند و پیام سالروز تاسیس سازمان جوانان را قرائت کردند. دکتر قاضی زاده هاشمی هم سالروز تاسیس سازمان جوانان را تبریک گفت.
رئیس سازمان جوانان هلال احمر همینطور از مراسم میثاق با امام و رهبری با حضور حداقلی برخی از جوانان به نمایندگی از جوانان سراسر کشور و حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی اطلاع داد.
در این مراسم معاونین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عرضه گزارش عملکرد حوزه های خود در سازمان پرداختند. در انتها این مراسم و با حضور رئیس جمعیت هلال احمر و رئیس سازمان جوانان هلال احمر هم از سه بازنشسته سازمان به نمایندگی از تمام بازنشستگان سازمان جوانان هلال احمر قدردانی گردید.
منبع:

1399/08/16
12:08:14
5.0 / 5
1347
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین