افزایش ۱۰ میلیون بیمار كرونایی در جهان ظرف ۲۱ روز

افزایش ۱۰ میلیون بیمار كرونایی در جهان ظرف ۲۱ روز

به گزارش آزمایشگاه رادین با افزایش موارد مبتلا شدن به بیماری كووید-۱۹ طی ۳۰ روز گذشته مجموع مبتلایان به این بیماری از ۵۰ میلیون نفر فراتر رفت.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، روز گذشته (یکشنبه) مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان از ۵۰ میلیون نفر عبور کرد به صورتی که موج دوم شیوع کروناویروس طی ۳۰ روز اخیر یک چهارم از مجموع آمار را به خود مختص کرده است.
از زمان آغاز همه گیری بیماری کووید-۱۹، ماه اکتبر بدترین دوره بوده و ایالات متحده نخستین کشور در جهان شد که آمار روزانه مبتلایان در آن از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت. همینطور افزایش موارد مبتلا شدن در کشورهای اروپایی هم به روند صعودی این آمار کمک کرد.
میانگین هفت روز اخیر نشان داده است موارد روزانه مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ در جهان بیشتر از ۵۴۰ هزار نفر افزایش داشته است.
همینطور بیشتر از یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر در جهان از زمان کشف کروناویروس در چین بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تنفسی جان خویش را از دست داده اند.
شتاب اخیر همه گیری بسیار شدید بوده است. در مدت ۳۲ روز مجموع آمار مبتلایان از حدود ۳۰ میلیون نفر به ۴۰ میلیون نفر رسید و در ظرف ۲۱ روز ۱۰ میلیون نفر به این آمار اضافه شدند.
اروپا با حدود ۱۲ میلیون مورد مبتلا شدن و با سبقت گرفتن از آمریکای لاتین، صدمه دیده ترین منطقه از نظر میزان شیوع کروناویروس بوده است. همینطور کشورهای اروپایی ۲۴ درصد از موارد مرگ ومیر ناشی از این بیماری را می سازند.
موج دوم جهانی شیوع کروناویروس آزمونی برای سیستم خدمات درمانی و مراقبتی در سرتاسر اروپاست. در آلمان، فرانسه و انگلیس خیلی از شهروندان مجدد خانه نشین شده اند.
در دانمارک هم محدودیت های جدید کرونایی در چندین منطقه شمالی اعمال شده و بعد از شناساییِ جهش کروناویروس، دستور داده شد که ۱۷ میلیون راسو کشتار شوند.
همینطور ایالات متحده که حدود ۲۰ درصد از موارد ابتلای جهانی را تشکیل می دهد همچنان با افزایش تعداد مبتلایان روبروست بگونه ای که به صورت میانگین در هفت روز اخیر روزانه بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر مبتلا در این کشور شناسایی شده اند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در آسیا هم هند همچون کشورهایی با بالاترین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان است اما از ماه سپتامبر روند کاهشی را شاهد بوده است. مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور از ۸.۵ میلیون نفر فراتر رفته است.1399/08/19
15:16:01
5.0 / 5
1385
تگهای خبر: بیماری , خدمات , درمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین