هلال احمر پویش غرق نشویم بی گدار به آب نزنیم را در تابستان اجرا می كند

هلال احمر پویش غرق نشویم بی گدار به آب نزنیم را در تابستان اجرا می كند

معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از اجرای پویش ملی «غرق نشویم بی گدار به آب نزنیم» در تابستان سال جاری از جانب جمعیت هلال احمر با همكاری فدراسیون نجات غریق و برخی دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد برای حساس سازی مردم و آموزش جلوگیری از غرق شدگی در استان های درگیر اطلاع داد.


به گزارش روز شنبه روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر، خسرو رحمانی با بیان این مطلب اضافه کرد: سالانه نزدیک به هزار و ۵۰۰ نفر از عزیزانمان در رودخانه ها و سواحل و محیط های آبی غرق می شوند و بی توجهی و دانش ناکافی نسبت به خطرات محیط های آبی، از مهمترین علل غرق شدگی بخصوص در فصل تابستان است.
وی افزود: طبق آمار سازمان پزشکی قانونی سال قبل هزار و ۲۷۵ نفر بر اثر غرق شدگی جان خویش را از دست دادند که از این تعداد خوزستان با ۱۵۱ فوتی در صدر آمار غرق شدگی قرار دارد و مازندران با ۱۰۹ و گیلان با ۱۰۸ متوفی در جایگاه های بعدی قرار دارند و بیشتر از یک سوم غرق شدگی ها یعنی ۴۶۸ مورد هم در رودخانه ها رخ داده است.
معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر یکی از مهمترین بخش های مدیریت بحران را آمادگی در مقابل بلایا و حوادث دانست و اظهار داشت: این امر توابع مختلفی دارد که اساسی ترین آنها، آموزش به حساب می آید. بنا بر این برای ارتقاء آمادگی با محوریت آموزش، از نقش مهم و حیاتی و بسترساز حساس سازی مردم در مواجهه با حوادث نباید غافل شد.
رحمانی اظهار داشت: در همین راستا جمعیت هلال احمر با همکاری فدراسیون نجات غریق و برخی دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد در نظر دارد برای حساس سازی مردم و آموزش جلوگیری از غرق شدگی پویشی را در تابستان سالجاری اجرا نماید.
وی هدف از تاسیس این پویش را افزایش آگاهی مخاطبان به منظور کاهش خطرات ناشی از محیط های آبی دانست و اظهار داشت: این پویش بر محور اطلاع رسانی و آموزش های ایستگاهی بنا شده است. با راه اندازی این کمیپن در تابستان سال جاری امیدواریم بتوانیم کاهش قابل توجهی در کاهش تلفات ناشی از غرق شدگی داشته باشیم.
معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به این که این کمپین آموزشی در فضای مجازی و همینطور به صورت حضوری در سواحل و مناطق پرخطر صورت خواهد گرفت از تمامی هموطنان عزیز درخواست نمود ضمن مشارکت حداکثری در این پویش، نکات آموزشی در رابطه با این مبحث را در سایت Khadem.ir مطالعه کنند.
منبع:

1399/03/26
15:25:27
5.0 / 5
2508
تگهای خبر: آموزش , پزشك , پزشكی , حیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین