معاون عملیات سازمان امداد و نجات تاكید كرد:

لزوم تشكیل گروه های بین المللی امداد و نجات

لزوم تشكیل گروه های بین المللی امداد و نجات

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر در نشست سازمان دهی گروه های بازپیوند خانواده و داوطلبی در این سازمان، بر لزوم تشكیل تیم های بین المللی امداد تاكید نمود.


به گزارش عصر دوشنبه ایرنا از سازمان امدادونجات، محمدباقر محمدی اظهار داشت: این نشست با حضور سرپرست معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه و قائم مقام سازمان داوطلبان برگزار گردید. در این جلسه بر لزوم تشکیل گروه های بین المللی و مشارکت حداکثری بین سازمانی برای مدیریت حوادث و سوانح توسط هلال احمر با محوریت سازمان امدادونجات تاکید شد.
وی از برگزاری نشست سازمان دهی تیم های بازپیوند خانواده و داوطلبی در سازمان امدادونجات اطلاع داد و اضافه کرد: در نهایت بعد از بحث و تبادل نظر حاضران در جلسه مقرر شد صورت جلسه ی مربوطه توسط کارشناسان سازمان امدادونجات تهیه و تدوین و به منظور دریافت استراتژی های کتبی هر سه حوزه مکاتبه شود.
معاون عملیات سازمان امدادونجات افزود: همینطور قرار شد سازمان داوطلبان و معاونت امور بین الملل ضمن عرضه ی استراتژی های هر واحد به صورت کتبی نسبت به معرفی نماینده ی تام الاختیار برای تشکیل جلسات اصلاح دستورالعمل اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: نمایندگان معرفی شده از جانب حوزه ها در اسرع وقت نسبت به بازبینی دستورالعمل ابلاغی اقدام و ویرایش جدید را برای ابلاغ از جانب دبیرکل هلال احمر ارسال خواهند کرد.
محمدی اظهار داشت: سازمان داوطلبان بعد از تدوین دستورالعمل مربوطه، رابطین استانی را به منظور تشکیل تیم های بازپیوند در سرتاسر کشور مشخص و به آنها آموزش های لازم را عرضه خواهد کرد.
معاون عملیات سازمان امدادونجات افزود: نرم افزارهای موجود در مورد بازپیوند خانواده توسط سازمان امدادونجات و با همکاری امور بین الملل بررسی و به منظور تهیه سامانه ی تخصصی در جمعیت هلال احمر اقدام می شود. همینطور پیشبینی و پیگیری تأمین منابع مالی مورد نیاز جهت راه اندازی تیم ها و سامانه در ارتباط با آن توسط هر سه حوزه پیگیری خواهد شد.
در این نشست منصوره باقری، سرپرست معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه ی هلال احمر ضمن تشریح سوابق تشکیل تیم های بازپیوند بر لزوم تعیین استراتژی بین سازمانی و بازبینی دستورالعمل تصریح کرد.
وحید شفیعی، قائم مقام سازمان داوطلبان هم در مورد اقدامات سازمان داوطلبان در خصوص راه اندازی تیم های بازپیوند بخصوص در زمان راه پیمایی اربعین حسینی و نقاط قوت و ضعف آن مواردی را بیان کرد.1399/09/04
16:16:03
5.0 / 5
1492
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین