اختتام امدادرسانی به ۹ استان لطمه دیده از حوادث جوی

اختتام امدادرسانی به ۹ استان لطمه دیده از حوادث جوی

آزمایشگاه رادین: رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از اختتام عملیات امدادرسانی به 9 استان لطمه دیده از حوادث جوی آگاهی داد و اظهار داشت: در هفته ای كه گذشت به 941 نفر لطمه دیده از حوادث جوی با كمك 40 گروه عملیاتی امدادرسانی شد.


مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به عملیات سیل و آبگرفتگی اظهار داشت: ۹ استان بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، قزوین، کرمانشاه، گلستان، لرستان و همدان متاثر از حوادث جوی بوده است.
وی افزود: در این هفته به هم وطنان در ۳۸ شهر و روستا و مناطق عشایر نشین و دو محور کوهستانی امدادرسانی شده و ۹۴۱ نفر از خدمات امدادی بهره مند شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، درباره نجات و اسکان اضطراری هموطنان متاثر از حوادث جوی اشاره کرد: در طول این مدت با تلاش ۴۰ تیم عملیاتی متشکل از ۱۳۹ امدادگر و نجاتگر هلال احمر، ۱۷۳نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و ۱۵ واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد.
ولی پور توضیح داد: در هفته ای که گذشت ۳۶دستگاه چادر، ۶۳۱ تخته پتو، ۳۷۵تخته موکت، ۱۰۵۸ کیلوگرم نایلون، ۱۰۶۰ کیلوگرم قندوشکر، ۲۵۱۶ قوطی از انواع کنسرو، ۱۰۱۲ کیلوگرم برنج، ۱۱۵۳ کیلوگرم حبوبات، ۱۰۱۸ بسته از محصولات بهداشتی، ۲۰۱ کیلوگرم خرما، ۵۴۰ کیلوگرم روغن و ۱۰۷ بسته غذایی، بین لطمه دیدگان از حوادث جوی، توزیع و عملیات امدادرسانی در ۹ استان به پایان رسید.
وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیمکارت دردسترس است.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا نماید.
منبع:

1399/09/06
16:53:23
5.0 / 5
1345
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین