رییس جمعیت هلال احمر خبر داد:

آمادگی هلال احمر جهت راه اندازی نقاهتگاه های دیگربرای بیماران كرونائی

آمادگی هلال احمر جهت راه اندازی نقاهتگاه های دیگربرای بیماران كرونائی

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: آماده ایم نقاهتگاه های دیگری برای بیماران كرونائی راه اندازی نماییم و تجربیات خودرا در اختیار بقیه نهادها قرار دهیم.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، کریم همتی روز یکشنبه در آئین اهدای نفس مشارکت مردمی برای مقابله با کرونا (اهدای ۹۹۹ کپسول اکسیژن، ۹۹۹ مانومتر، ۲۰۰۰ ماسک تنفسی، ۹۹۹ پالس اکسیمتر از محل کمک های خیرین) گفت: از خیران که همیشه در کنار جمعیت هلال احمر هستند و از همکاران، داوطلبان، امدادگران و نجاتگران عزیز که همیشه در کنارمان هستند قدردانی می کنم.
وی افزود: تمام خدماتی که جمعیت هلال احمر برای کنترل بیماری کرونا انجام داده، افتخارآمیز است و خوشحال هستیم که توانستیم برای خدمت به مردم شریف ایران و منویات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور گام برداشتیم.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: کنترل مبادی ورودی شهرها و تب سنجی در اوایل سال، طرح بسیار موفق آمران سلامت و طرح مشترک حافظان سلامت در کنار وزارت بهداشت به همراه کمک های گسترده بهداشتی - درمانی، کمک های معیشتی و راه اندازی نقاهتگاه ها همچون کارهای ماندگار جمعیت هلال احمر بوده است.
همتی توضیح داد: همانطور که دکتر جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در بازدید از نقاهتگاه جمعیت هلال احمر اشاره کردند ما توانستیم نقاهتگاهی راه اندازی نماییم که بعنوان الگو در سطح کشور از جانب وزارت بهداشت معرفی شود.
وی اظهار داشت: ما آماده ایم نقاهتگاه های دیگری راه اندازی نماییم و تجربیاتمان را در اختیار بقیه نهادها قرار دهیم.
رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: راه اندازی بانک امانات پزشکی تجربه موفق دیگری است که جمعیت هلال احمر دنبال می کند تا بتواند در این شرایط سخت کنار مردم و در خدمت آنها باشد.
وی گفت: امروز نیز با تلاشی که انجام دادیم کپسول های اکسیژن ساز و سایر اقلامی که مورد نیاز ضروری مردم بود را آماده کردیم.
همتی اظهار داشت: تمام دغدغه ی ما این است که درحد توان جمعیت هلال احمر مشکلات مردم را کاهش دهیم.
تأمین کپسول اکسیژن مهمترین مشکل بیماران کرونائی است
قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت نیز در این آئین اهدای نفس اظهار داشت: از دکتر همتی که همیشه دلسوزانه کنار وزارت بهداشت بوده اند تشکر می کنم؛ همین طور از خیران بزرگوار و جمعیت هلال احمر که بسیار به وزارت بهداشت کمک کردند و این کمک ها هم ادامه دارد، قدردانی می کنم.
وی اضافه کرد: از جمعیت هلال احمر درخواست کردیم کنار وزارت بهداشت باشند برای اینکه تامین کپسول اکسیژن که مهم ترین موضوع و مشکل بیماران مبتلا به کرونا است بسیار مهم و دشوار است.
معاون درمان وزیر بهداشت اظهار داشت: همین طور از جمعیت هلال احمر و خیران تقاضا می نماییم در زمستان سختی که پیش رو داریم به ما کمک کنند تا بتوانیم سرافراز از این امتحان بیرون بیائیم.
وی درباب استفاده از داوطلبان هلال احمر در بیمارستان ها نیز اظهار داشت: می توانیم از داوطلبان عضو این جمعیت برای حضور در بیمارستان ها استفاده نمائیم چونکه نمی توانیم از همراهان بیمار کمک بگیریم و حضور همراه می تواند موجب افزایش بیماری شود اما باتوجه به سابقه هلال احمر و خیرین معتقدم این طرح بسیار عالی خواهد بود.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، پویش «نفس هدیه کنیم» از طرف جمعیت هلال احمر از امروز یکشنبه فعالیت خودرا در سطح کشور با هدف تامین دستگاه کپسول اکسیژن و تجهیزات مربوط به آن شروع کرد.
در این پویش ملی تا حالا با حمایت خیرین و نیکوکاران یک هزار کسپول اکسیژن، یک هزار اکسیمتر و یک هزار مانومتر اکسیژن تنفسی تهیه شده که در اختیار بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر برای توزیع بیماران قرار خواهد گرفت.
در پویش «نفس هدیه کنیم» هدف گذاری شده است که چهارهزار دستگاه کپسول اکسیژن و یک هزار دستگاه اکسیژن ساز خانگی از محل کمک های مردمی تهیه شود و در اختیار بیماران قرار گیرد.
ضمن اینکه افراد متقاضی این تجهیزات می توانند به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر کشور مراجعه و بدون پرداخت هزینه ای و به صورت رایگان تجهیزات اشاره شده را به صورت امانت دریافت نمایند و بعد از آن باردیگر به هلال احمر برگردانند.
منبع:

1399/09/10
22:54:33
5.0 / 5
1270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین