امدادرسانی به ۱۱۷۶ متاثر از برف و كولاك ۷۲ ساعت گذشته

امدادرسانی به ۱۱۷۶ متاثر از برف و كولاك ۷۲ ساعت گذشته

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از فعالیت 44 تیم عملیاتی برای امدادرسانی به 1176نفر از متاثرین و هموطنان گرفتار در برف و كولاك ۷۲ ساعت گذشته آگاهی داد.


مهدی ولی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تشریح آخرین گزارش عملیات امداد و نجات در برف و کولاک ۷۲ساعت گذشته، اظهار داشت: در مدت مورد اشاره هموطنان در ۱۲ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، کردستان، گلستان، گیلان، لرستان و مازندران متاثر از حوادث جوی بوده اند.
وی به امدادرسانی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۳۰ محور کوهستانی اشاره نمود و اضافه کرد: ۴۴تیم عملیاتی متشکل از ۱۷۲امدادگر و نجاتگر به یک هزار و ۱۷۶ نفر از هموطنان در مناطق متاثر از برف و کولاک امدادرسانی کرده اند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انتقال ۱۰نفر به مراکز درمانی و بیمارستانی اشاره کرد: ۴۳نفر از متاثران از برف و کولاک از طرف هلال احمر در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری به صورت اضطراری اسکان داده شدند و ۱۹۱ دستگاه خودرو گرفتار در برف و کولاک نیز با تلاش امدادگران هلال احمر از برف رهاسازی شده و به مسیر خود ادامه داده اند.
ولی پور توضیح داد: در طول این مدت ۱۵۰بسته بیسکوییت و ۱۲۰بطری آب معدنی در بین در راه ماندگان و متاثرین از حوادث جوی توزیع شده است.
وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی اضطراری به انواع حوادث جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر شمرده می شود که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می کند.1399/09/11
23:24:49
5.0 / 5
1244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین