نجات ۵۹۱ مصدوم انواع حوادث

نجات ۵۹۱ مصدوم انواع حوادث

آزمایشگاه رادین: رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از نجات فنی 591 نفر مصدوم و افراد گرفتار در حوادث جوی، ترافیکی، ساحلی و کوهستان در سراسر کشور با بهره گیری از وسایل و تجهیزات فنی امداد و نجات آگاهی داد.


مهدی ولی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، اضافه کرد: این خدمات امدادی در آبان ۹۹ و توسط گروه های نجاتی که متخصص نجات فنی هستند و در وضعیت بسیار دشوار و خطرناک انواع حوادث و سوانح انسان ساخت وارد عمل می شوند، صورت گرفته است.
وی افزود: این گروه های عملیاتی که تحت آموزش های ویژه ای قرار گرفته و زمانی که امکان نجات ایمن به صورت معمول در حوادث وجود نداشته باشد، عملیات نجات را در هر وضعیت خاصی نظیر محیط های بسته، خودرو های واژگون شده، ارتفاعات بسیار بلند، نجات کوهستان و نظایر آن انجام می دهند.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر افزود: اعضای این گروه های تخصصی در استفاده از تمام تکنیک های استفاده از ست های هیدرولیک و پنوماتیک نجات، حرکت و مدیریت انواع تجهیزات رها سازی تا پیچیده ترین سطوح موجود، مهارت کافی دارند.
ولی پور با اشاره به اینکه از ابتدا تا انتهای آبان ۹۹ هزار و ۹۷۵ ماموریت امداد و نجات برای امدادرسانی به هزار و ۱۰۵ نفر از افراد لطمه دیده ناشی از حوادث مختلف در سراسر کشور انجام شده است، اظهار داشت: نجات فنی ۵۹۱ نفر مصدوم و افراد گرفتار در حوادث جوی، ترافیکی، ساحلی و کوهستان از مهم ترین آنها بوده است.
وی از اسکان اضطراری ۴۸ نفر لطمه دیده و در راه مانده، اعزام ۱۰۱۰ نفر مصدوم به صورت زمینی و هوایی به مراکز درمانی طی آبان ۱۳۹۹ در سطح کشور باتوجه به رخداد سوانح مختلف آگاهی داد و اظهار داشت: در ماه گذشته ۱۹۷۵ مورد ماموریت امداد و نجات توسط نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر به انجام رسیده که نسبت به زمان مشابه سال ۱۳۹۸ با ۳۲۸۱ ماموریت شاهد کاهش ۳۹.۸ درصدی ماموریت های امداد و نجات می باشیم.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر گفت: بیشترین ماموریت امداد و نجات در آبان ۹۹ در استان های اصفهان با ۲۰۸ مورد، مازندران با ۱۵۶ مورد و گلستان با ۱۴۲ مورد انجام شده است.
وی با اشاره به تعداد ماموریت ترافیکی برای نجات جان مصدومان حوادث جاده ای و ترافیکی اظهار داشت: در آبان ۹۹، هزار و ۳۱۳ ماموریت ترافیکی در سراسر کشور انجام شدکه نرخ رشد این ماموریت ها نسبت به سال قبل: ۲۷.۵- درصد است.
ولی پور شمار مصدومان انتقالی حوادث ترافیکی به مراکز درمانی را ۷۶۷ نفر، مصدومان سرپایی را ۲۵۵ نفر، تعداد عملیات نجات فنی حوادث ترافیکی را ۲۰۴ عملیات برای رهاسازی شده ۳۶۰ مصدوم از میان خودرو های تصادفی عنوان نمود.
وی ادامه داد: بیشترین ماموریت ترافیکی در استان های گلستان با ۱۰۶ مورد، اصفهان با ۹۴ مورد و مازندران با ۸۲ مورد و بیشترین عملیات نجات فنی در ماموریت های ترافیکی استان های کرمان با ۴۰ مورد، سیستان و بلوچستان با ۳۲ مورد و قم با ۲۱ مورد انجام شده است.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیمکارت دردسترس است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر شمرده می شود که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می کند.1399/09/19
14:29:27
5.0 / 5
1617
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین