توزیع لباس و كفش مناسب زمستانی بین گروه های امدادرسان هلال احمر

توزیع لباس و كفش مناسب زمستانی بین گروه های امدادرسان هلال احمر

معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از توزیع البسه و کفش مناسب زمستانی بین گروه های امدادرسان هلال احمر بمنظور سرعت بخشی در امدادرسانی و ارتقای ضریب پاسخگویی نیروهای امدادی به حوادث و سوانح غیر مترقبه در وضعیت جوی ناپایدار و بحرانی آگاهی داد.


سعید متانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب اضافه کرد: این مهم باتوجه به پیش بینی بارندگی های اخیر توسط سازمان هواشناسی کشور و شروع فصل سرما و همین طور لزوم حفظ آمادگی بیش از پیش نیروهای عملیاتی مستقر در پایگاه های امداد و نجات انجام شده است.
وی توضیح داد: در اجرای توزیع این البسه و کفش مناسب زمستانی سازمان امداد ونجات ۹ هزار جفت کفش و ۴۴ هزار ثوب انواع البسه را باتوجه به اعتبارات پیش بینی شده و خریدهای صورت گرفته امسال طی طرح تقسیم و برمبنای شاخص ها و پارامترهای مدنظر و با همکاری معاونت عملیات این سازمان انجام داده است.
معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات افزود: همین طور باتوجه به هماهنگی های انجام شده و بمنظور توزیع هرچه سریع تر اقلام تخصیصی، استان های کشور طی هفته گذشته با اعزام نماینده نسبت به دریافت اقلام مورد اشاره اقدام نمودند.
طرح ملی امداد و نجات زمستانه از فردا (پنجشنبه) ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند ۹۹ به مدت ۹۰ روز در سراسر کشور شروع می شود که در این طرح ۱۱ هزار امدادگر و نجاتگر هلال احمر به ارائه خدمات متنوع امدادی به لطمه دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه در وضعیت جوی ناپایدار می پردازند.
در این طرح هزار و ۲۶۳ مرکز شامل ۵۶۱ پایگاه ثابت، ۱۷۹ پایگاه موقت، ۲۲ مرکز امداد هوایی، ۴۳۳ شعبه در مراکز ۳۲ استان و ۳۴ تیم آموزش و نگهداری سگ های تجسس(آنست) به همراه هزار و ۵۵۳ تیم تخصصی هلال احمر و به کار گیری هزار و ۴۳ دستگاه آمبولانس، ۱۹ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴۵۶ خودروی نجات، ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی(آرگو)، ۱۱ دستگاه خودروی فرماندهی عملیات، ۱۶ دستگاه خودروی ارتباطات، ۱۲ هزار و ۱۸ دستگاه خودرو های امدادی، ۱۲۲ دستگاه موتورلانس و ۴۸۰ دستگاه موتور سیکلت فعالیت خواهند داشت.
در اجرا و برگزاری این طرح ملی مکان های در نظر گرفته شده برای اسکان اضطراری باتوجه به شیوع کرونا، دو برابر سال قبل است و در همه شهرستان ها خصوصاً در مناطقی که گردنه های برفگیر وجود دارد، تکایا، حسینه ها و مساجد هم برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده و بعلاوه پایگاه های امدادی هلال احمر تجهیز شده و بسته های امدادی ۲۴ و ۷۲ ساعته تامین شده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر شمرده می شود که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می کند.1399/09/21
22:49:12
5.0 / 5
1364
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین