تصویب استخدام نجاتگران ایثار در هلال احمر

تصویب استخدام نجاتگران ایثار در هلال احمر

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از تصویب استخدام نجاتگران با درجه ایثار در هلال احمر اطلاع داد.


مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این خبر اضافه کرد: نجاتگران درجه ایثار در چارچوب قرارداد ساعتی طبق شرایط اعلام شده و بعد از طی مراحل گزینش جذب جمعیت هلال احمر خواهند شد و تا آخر سال هم آزمون ارتقای درجه ایثار برای سایر نجاتگران برگزار می گردد.
وی توضیح داد: این استخدام برای آن دسته از نجاتگران درجه ایثار هلال احمر است که در جای دیگر مشغول نیستند و به صورت مستمر در پایگاه های امدادی در سطح کشور با جمعیت هلال احمر فعالیت دارند.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر افزود: چند روز گذشته در شورایعالی جمعیت هلال احمر با کلیت طرح جذب امدادگران با درجه ایثار موافقت شد و همه افرادی که درجه ایثار دارند و از عملکرد آنها در عرضه خدمات امدادی، عام المنفعه و بشردوستانه رضایت حاصل شده با طی مراحل خاص خود، در ماه آتی جذب خواهند شد.
رئیس جمعیت هلال احمر هم پیش تر اظهار داشته بود: یکی از کارهای خوبی که در چند روز اخیر مراحل انجام آن پیگیری شد، جذب بخشی از نجاتگران در جمعیت هلال احمر بود. در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال احمر تصمیم گرفته شد تا تبدیل وضعیت امدادگران با درجه ایثار فراهم گردد.
کریم همتی با اشاره به اینکه امور اداری این جمعیت اقدامات اولیه نظیر تعداد افراد و هزینه های احتمالی را برآورد کردند، تاکید کرده بود: امیدواریم با این اقدام، بتوانیم رضایتمندی امدادگران را که یاوران همیشگی هلال احمر هستند، فراهم نماییم.
به گفته وی، با عنایت به این که آزمون ایثار پارسال برگزار نشد و هم اکنون هم به علت انتشار کرونا شرایط ویژه ای وجود دارد، آزمون پیگیری خواهد شد تا افرادی که موفق به کسب درجه ایثار می شوند در ماه های پس از این، هم نسبت به جذب آنها اقدام گردد.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا نماید.منبع:

5.0 / <5
2287
1399/09/28
14:28:52
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , هزینه
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین