مدیرعامل شركت صنایع نساجی هلال ایران:

اقلام ضروری و اساسی خانه های هلال تأمین می شود

اقلام ضروری و اساسی خانه های هلال تأمین می شود

مدیر عامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر از آمادگی تأمین اقلام ضروری و اساسی خانه های هلال شهری و روستایی برای افزایش ارتقای آمادگی های عمومی جامعه در مقابل سوانح احتمالی در سرتاسر کشور از جانب این شرکت اطلاع داد.


محمدرضا امیریان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب اضافه کرد: شرکت صنایع نساجی هلال ایران یکی از شرکتهای ماموریتی و تکلیفی جمعیت هلال احمر در مورد تأمین اقلام امدادی با محوریت چادر و پتو دارای قدمت ۷۰ ساله است که ما در این شرکت ظرفیت های بسیار ارزشمندی برای تأمین اقلام امدادی و مورد نیاز خانه های هلال در سرتاسر کشور از ابتدا تا آخر را داریم.
وی توضیح داد: از آغاز سالجاری جمعیت هلال احمر برای افزایش تاب آوری جوامع محلی نسبت به پیگیری قانون راه اندازی خانه های هلال در سطح کشور برای تقویت و ایجاد زمینه حضور و مشارکت واقعی آحاد مختلف جامعه در فعالیتهای امدادی و بشر دوستانه و عرضه خدمات اجتماعی و عام المنفعه با رویکرد تقویت ساختار های داوطلب محور، ترویج فرهنگ وقف، صلح و نوعدوستی در جوامع محلی، توسعه مشارکت اعضاء جوانان و داوطلبان در برنامه ها و فعالیتی هلال احمر اقدام نمود که شرکت صنایع نساجی هلال ایران آمادگی کامل دارد تا به منظور تجهیز این خانه ها اقلام و نیازهای اساسی و ضروری آنها را که بستر مناسبی برای امدادرسانی و استفاده از زمان طلایی رسیدگی به وضع صدمه دیدگان احتمالی در شهرها و روستاها است را تأمین کند.
مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر افزود: در این راستا پیشبینی و برنامه ریزی ما این است که در هر کدام از این خانه های هلال اقلام مورد نیاز امدادرسانی را از قبیل چادر، پتو و نظایر آنرا تأمین و در شهرها تحویل مسئولان این خانه ها و در روستاها تحویل دهیاران نماییم.
امیریان با اشاره به اینکه به منظور تحقق این مهم هماهنگی های خوبی با وزارت کشور و جمعیت هلال احمر انجام شده است، اضافه کرد: با انجام این هماهنگی تمامی مسئولان خانه های هلال شهری و روستایی می توانند به منظور تأمین نیازهای اساسی و ضروری این خانه ها با حضور در شرکت صنایع نساجی هلال ایران از توانمندی های این شرکت برای تجهیز خانه های هلال تحت مسؤلیت خود بازدید نمایند.
وی تصریح کرد: تمام تلاش ما برای تأمین اقلام خانه های هلال در سرتاسر کشور این است که بدون اینکه سودی دریافت نماییم این اقلام را با قیمت تمام شده و با کم ترین هزینه ها در اختیار دهیاران و مسئولان خانه های هلال در سرتاسر کشور قرار دهیم.
به گفته مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران وابسته به جمعیت هلال احمر الان در این شرکت بالغ بر چندین چادر طبق محیط های آب و هوایی استان های مختلف کشور، انواع مختلف چادرهای اسکان اضطراری و بادی و چادرهای جدید امدادی مناطق متاثر و صدمه دیده از انواع حوادث تولید می شود که می توان به تولید انواع چادرهای امدادی، اقلیمی (۶ ضلعی)، اختصاصی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، آکاردئونی، ۲۴۰ متری چند منظوره (راب هال)، استراحتگاه گروهی (۲۴ نفره)، نظامی، استتار، مسافرتی کامپوزیتی، فنری و ضد حشره و نظایر آن تولید می شود.
فعالیت در خانه های هلال جمعیت هلال احمر، کاملا داوطلب محور است و از هیچ اعتبارات دولتی جهت راه اندازی آن استفاده نمی گردد و جهت راه اندازی این خانه ها از اماکن عمومی، مساجد، مدارس و نظایر آن استفاده شده است.
در حال حاضر بیشتر از ۳۵۰۰ خانه هلال در سرتاسر کشور راه اندازی شده که به واسطه این خانه ها می توان هم به روستاییان و ساکنان این محدوده ها آموزش های لازم را عرضه کرد.
ارتقای سطح آگاهی عمومی جامعه در برابرسوانح و فعالیتهای بشر دوستانه، افزایش آمادگی جوامع محلی در برابرسوانح، کاهش صدمه پذیری در مقابل سوانح با رویکرد تاب آوری، توسعه ظرفیت های داوطلبانه در جوامع محلی و مسئولیت های اجتماعی همچون اهداف فعالیت خانه های هلال است.منبع:

1399/10/07
12:20:46
5.0 / 5
1897
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین