مشاركت ۷۳ هزار جوان هلال احمری در طرح سردار سلیمانی

مشاركت ۷۳ هزار جوان هلال احمری در طرح سردار سلیمانی

آزمایشگاه رادین: رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از مشارکت 40 هزار و 500 نفر از برادران و 32 هزار و 500 نفر از خواهران هلال احمر در طرح ناظران سلامت حاج قاسم سلیمانی آگاهی داد.


محمد گل فشان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در تشریح طرح ناظران سلامت حاج قاسم سلیمانی گفت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج و با حضور تیم های اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از شروع آذر ماه با سه محور نظارتی و مراقبتی و حمایتی در سراسر کشور در حال اجراست.
وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح ملی مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور مبتنی بر برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» است.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اشاره کرد: اهم اقدامات در حال انجام شامل ارزیابی و نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در صنوف مختلف و همکاری در آموزش عمومی کسبه و اصناف و همکاری در ضد عفونی اماکن و معابر و محل های تجمع و همکاری با تیم های مراقبت و حمایت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و بسیج است.
گل فشان افزود: ۴۰ هزار و ۵۰۰ نفر از برادران و ۳۲ هزار و ۵۰۰ نفر از خواهران هلال احمر در طرح ناظران سلامت حاج قاسم سلیمانی مشارکت کردند.
وی اشاره کرد: در مجموع ۷۳ هزار روز نفر در این طرح مشارکت کردند و ۴۷۴ هزار و ۲۶۰ مورد از اماکن تحت پوشش خدمات قرار گرفت.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: تعداد بهره وران یک میلیون و ۹۵۸ هزار نفر است و در طرح های مشارکتی ۲۸۲ هزار نفر ساعت فعالیت نیز به ثبت رسیده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری مشترک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج مستضعفین همزمان با دوم آذر ماه و آغازین روز از هفته بسیج در سراسر کشور به اجرا درآمده است.
در این طرح بسیجیان و کارشناسان حوزه بهداشت با مراجعه به افراد نیازمند و تامین نیازهای اولیه آنها، به اجرای بهینه پروژه قرنطینه معکوس یاری می دهند.
اطلاع رسانی بموقع و تشخیص مخاطرات در فوریت ها می تواند جان انسانهای در معرض خطر را در وضعیت اضطراری به شرط اعمال مداخلات موثر، سریع و هماهنگ نجات بخشد.
در این زمینه بهترین و موثرترین راه جلب مشارکت اجتماعی بوسیله بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی و سازماندهی محله محور مردم است.
این مشارکت محله محور باید بگونه ای طراحی شود که ضمن جلب اعتماد مردم، اهداف و فعالیتها توسط گروههای مردمی نیز به تحقق برسد. در این راه اطلاعات در رابطه با پیشگیری و مقابله با مخاطرات باید به روشی مورد قبول و منطبق بر فرهنگ و توانایی مردم محله به آنان ارائه شود.
موضوعی که مقام معظم رهبری هم بر آن تاکید و یادآور می شوند: بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی، کمک بزرگی به رهایی کشور از این عارضه (ویروس کرونا) همه گیر خواهدنمود.
بر همین اساس، طرح «هر خانه یک پایگاه سلامت» از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با محتوای مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ و برای جلب مشارکت مردم بوسیله انتخاب یک سفیر سلامت برای هر خانوار و یک رابط سلامت محله برای هر ۴۰ سفیر خانوار با محوریت بسیج امکانات محله و در جهت بهبود وضعیت اجتماعی (از جمله سلامت)، اقتصادی و فرهنگی جامعه عنوان شد تا با مشارکت مردم و نهادهای مردم محور، محلات از محرومیت بیرون رود.
۱۰۷۱منبع:

1399/10/11
18:48:13
5.0 / 5
1595
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین