معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر خبر داد

آموزش كمك های اولیه هلال احمر به رانندگان ناوگان شهری و برون شهری

آموزش كمك های اولیه هلال احمر به رانندگان ناوگان شهری و برون شهری

آزمایشگاه رادین: معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر از ارائه آموزش کمک های اولیه این جمعیت به رانندگان عمومی و ناوگان شهری و برون شهری آگاهی داد.


خسرو رحمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این خبر اضافه کرد: مطابق با بخشنامه اجرائی بند (ب) ماده(۴۶) قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور جمعیت هلال احمر متولی آموزش تمامی رانندگان عمومی، ناوگان شهری و برون شهری شده است.
وی توضیح داد: قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور برای انضباط بخشی اجتماعی و ایمنی راه های کشور، وظیفه برگزاری دوره های آموزشی تخصصی امداد و نجات کمک های اولیه وحوادث جاده ای برای کارکنان(پرسنل) امداد و نجات و نمایندگان داوطلب هلال احمر و کمک های اولیه برای همکاری در زمینه حوادث جاده ای، آموزش امداد و کمک های اولیه در زمینه حوادث جاده ای در مدارس و دانشگاه ها و رانندگان ناوگان عمومی و تجاری شهری و برون شهری و تشکیل تیم های امداد و نجات روستایی و راه اندازی خانه های هلال بمنظور آموزش امداد ونجات و ارتقای ایمنی را بر عهده جمعیت هلال احمر قرار داده است.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اهمیت اقداماتی که بلافاصله بعد از بروز حوادث توسط نزدیکترین افراد به حادثه صورت می گیرد، اظهار داشت: از آنجایی که ممکنست در زمان حوادث تا رسیدن نیروهای امدادی زمان طلایی نجات حادثه دیدگان از دست برود، بهترین کار آموزش کمک های اولیه به نزدیکترین افراد به حادثه است بدین سبب در حوادث جاده ای و حمل و نقل عمومی، آموزش رانندگان ناوگان عمومی و تجاری شهری و برون شهری همچون اقدامات خوبی است که طبق قانون بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شده است.
رحمانی افزود: بعد از تصویب بخشنامه مدیریت بحران و مصوب شدن ساعات الزامی سربازان وظیفه، تصویب یک واحد دانشگاهی در وزارت بهداشت، مصوبه آموزش امداد و کمک های اولیه در زمینه حوادث جاده ای در مدارس و دانشگاه ها و رانندگان ناوگان عمومی و تجاری شهری و برون شهری، فرصت قانونی خوبی برای آموزش همگانی کشور است.
وی با تاکید بر لزوم همکاری و همیاری تمامی بخش های مختلف جمعیت هلال احمر در توسعه آموزش های همگانی، خصوصاً در اجرای مصوبات قانونی، جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی را بعنوان دبیرخانه دائمی ایمنی ترافیک معرفی نمود و اظهار داشت: پیرو هماهنگی های انجام شده و با هدف تمرکز و ارتقای کیفیت برنامه ها و ارائه کارهای آموزشی، دبیرخانه دائمی ایمنی ترافیک با رویکرد آموزش همگانی، به جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی واگذار شده است.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمربا ابراز امیدواری تأثیر آموزش ها در کاهش حوادث و خطرات ناشی از آن اظهار داشت: جمعیت هلال احمر بعنوان یکی از دستگاه های ذی ربط در امر فرهنگ سازی و نهادینه کردن الگوی رفتار اجتماعی و تردد (ترافیکی) قانونمند، می کوشد تا با بهره مندی از دانش و ظرفیت های آموزشی موجود در سراسر کشور، برای افزایش و ارتقای سطح اطلاعات، مهارت و اصلاح نگرش شهروندان و ارتقای ایمنی راه ها و در نهایت کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث، نقش مؤثری ایفا کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
این اهداف عبارت از کوشش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در امتداد برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و پشتیبانی از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
جمعیت هلال احمر حالا در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زوار عتبات عالیات است.
همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تابحال در راه اهداف انسان دوستانه و اصول هفت گانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.منبع:

1399/10/13
23:14:09
0.0 / 5
512
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین