احتمال دارد یك دوز واكسن مدرنا به نیم دوز كم شود

احتمال دارد یك دوز واكسن مدرنا به نیم دوز كم شود

خراسان رضوی یک مقام فدرال اعلام نمود: دولت ایالات متحده در حال بررسی است که به برخی افراد نیمی از یک دوز واکسن مدرنا (Moderna) تزریق کند تا سرعت واکسیناسیون را افزایش دهد.


به نقل از رویترز، منصف اسلاوی، مدیر برنامه واکسن کرونا ایالات متحده اظهار داشت: مقامات در حال مذاکره با شرکت مدرنا و سازمان غذا و دارو (FDA) در مورد این ایده هستند.
اسلاوی اظهار داشت: «ما می دانیم که در مورد واکسن مدرنا، تزریق نیم دوز به افراد بین ۱۸ تا ۵۵ سال، به مفهوم دستیابی دقیق به هدف ایمن سازی افراد است.»
وی اضافه کرد: «این میزان نیز موجب پاسخ ایمنی مشابه مانند دوز کامل می شود.»
البته شرکت مدرنا و سازمان غذا و دارو در مورد این ایده اظهار نظر فوری نکردند.
مراکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده (CDC) اعلام نمودند که تا بامداد شنبه ۴ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۷۵۶ دوز واکسن کووید-۱۹در کشور تزریق شده و ۱۳میلیون و ۷۱ هزار و ۹۲۵ دوز توزیع کرده اند.
ایالات متحده همین طور واکسن فایزر (Pfizer) را تایید کرده است که مانند مدرنا به دو دوز تزریق نیاز دارد. اما برنامه واکسیناسیون بسیار کمتر از اهداف اولیه برنامه واکسیناسیون است، برای اینکه مقامات امیدوار بودند که تا آخر سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۰ میلیون نفر واکسینه شوند.
اسلاوی اظهار داشت: «خوشبین است که برنامه واکسیناسیون تسریع شود. وی این پیشنهاد مقامات برای ترزیق یک دوز واکسن را نپذیرفت و اظهار داشت که کاهش دوز واکسن مدرنا به نیم، نگاهی مسئولانه تر است که بر طبق واقعیت ها و داده ها مطرح گردیده است.»
اسلاوی اظهار داشت: احیانا تا اواخر بهار مشخص می شود که آیا افراد واکسینه شده همچنان این بیماری را به دیگران منتقل می کنند یا خیر.1399/10/16
11:38:08
0.0 / 5
1435
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین