شركت ۲۵ امدادگر قم در دوره تخصصی جست وجو و نجات در جاده

شركت ۲۵ امدادگر قم در دوره تخصصی جست وجو و نجات در جاده

قم ـ ایرنا ـ معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم اظهار داشت: 25 تَن از امدادگران جمعیت هلال احمر استان قم در دوره تخصصی «پایه جست وجو و نجات در جاده» شرکت کردند.


به گزارش سه شنبه شب روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم، سید حسن حسینی در این رابطه اشاره کرد: این دوره تخصصی به مدت ۶ روز در مدرسه امداد و نجات انجام شد.
وی اضافه کرد: فراگیران در این دوره با مباحث آشنایی با وظایف امدادگران در حوادت جاده ای، آشنایی با تجهیزات و خودروی نجات، آمادگی و هماهنگی تیم نجات، مبانی جست وجو و نجات، انواع خودرو و سوخت های متفاوت، اطفای حریق، مدیریت صحنه، کار با آمبولانس، روش های دسترسی به مصدوم، رهاسازی و تثبیت مصدوم آشنا شدند.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قم اشاره کرد: امدادگران در صورت موفقیت در این دوره به معاونت امداد و نجات هلال احمر معرفی و در تیم های جست وجو نجات امداد سازماندهی می شوند.
استان قم دارای ۷۵۰ کیلومتر آزادراه، راه اصلی و فرعی است که ۴۳ پایگاه فوریت های پزشکی، ۹ پایگاه جمعیت هلال احمر و ۷ پایگاه راهداری فعال است.
همچنین جمعیت هلال احمر استان قم دارای ۲۲ هزار عضو فعال است، ضمن اینکه بیش از ۱۰۶ خانه هلال در سطح این استان وجود دارد که در آنان آموزش های گوناگون امدادی به مردم داده می شود.


1399/10/20
22:52:29
0.0 / 5
1220
تگهای خبر: آموزش , امداد , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین