در دیدار همتی و وزیر بهداشت ساحل عاج در ابیجان عنوان شد:

هلال احمر ایران به ساحل عاج و منطقه غرب آفریقا دارو صادر می كند

هلال احمر ایران به ساحل عاج و منطقه غرب آفریقا دارو صادر می كند

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با وزیر سلامت و بهداشت عمومی ساحل عاج اعلام نمود: هلال احمر ایران به ساحل عاج و منطقه غرب آفریقا دارو صادر می کند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی در دیدار با باآئوله اوژن آکا وزیر سلامت و بهداشت عمومی ساحل عاج با اشاره به روابط خوب دو کشور اظهار داشت: باید علاوه بر تقویت برادری و دوستی، پیام دوستی هم میان دو کشور خوانده شود.
وی با تاکید بر حمایت وزیر بهداشت ساحل عاج از درمانگاه هلال احمر ایران بیان کرد: داروها با کنترل و تشریفات وارد ابیجان خواهند شد، همین طور هلال احمر ایران در تامین تجهیزات و زیرساخت های پزشکی نیازمند همراهی و همکاری این وزارت خانه در ساحل عاج است.
وزیر سلامت و بهداشت عمومی ساحل عاج نیز ضمن ابراز خوشی از دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر ایران اظهار داشت: ایران همچون کشورهای دوست ساحل عاج است و سفارت ایران در این کشور تلاش می کند در همه موضوعات همراه وزارت بهداشت ساحل عاج باشد.
باآئوله اوژن آکا با اشاره به بازدیدهایی که قبل از این از مرکز درمانگاه تخصصی جمعیت در ابیجان داشته است بیان کرد: همکاری ایران و ساحل عاج نقطه عطف تاریخی همکاری ها میان دو کشور بشمار می رود و سفر دکتر همتی به این کشور سبب تحکیم روابط هلال احمر ایران و وزارت بهداشت ساحل عاج خواهد شد.
وی با اشاره به ارائه خدمات تخصصی هلال احمر در مرکز پلی کلینیک تخصصی ایران در ابیجان بیان کرد: از ارائه خدمات بسیار ضروری ایران برای مردم محروم و نیازمند در مناطق حاشیه نشین ابیجان قدردانی می کنم.
وزیر بهداشت ساحل عاج اظهار داشت: ساحل عاج علاقمند است از همه خدمات ایران بهره مند شود، براین اساس می توان با همکاری بیشتر زمینه های حضور و فعالیت هلال احمر ایران در ساحل عاج به خصوص در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی را فراهم نمود.
باآئوله اوژن آکا همین طور اضافه کرد: بتازگی سازمانی در وزارت بهداشت برای تسهیلات واردات دارو و تجهیزات پزشکی به وجود آمده است که پلی تکنیک هلال احمر ایران در ابیجان می تواند طی همکاری و رایزنی با این سازمان نسبت به واردات دارویی ایرانی و ارائه آن در ساحل عاج و منطقه غرب افریقا اقدام نماید.
باآئوله اوژن آکا اشاره کرد: تمام تلاش خودرا برای حضور نهادهای ایرانی همچون جمعیت هلال احمر و همین طور ارتقای سطح همکاری ها و فعالیت ها در ساحل عاج خواهیم کرد.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، حالا دو بیمارستان و چندین پلی کلینک، دی کلینک و درمانگاه این جمعیت در ۱۴ مرکز درمانی هلال احمر در ۱۳ کشور آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین به ارائه خدمات بشردوستانه درمانی، بهداشتی و امداد رسانی به مردم نیازمند مراجعه کننده به این مراکز می پردازند.
اکنون مراکز درمانی این جمعیت در ۱۳ کشور شامل آذربایجان(باکو)، افغانستان(زرنج و قندهار)، امارات متحد عربی(دبی)، بولیوی، ساحل عاج، سیرالئون، غنا، کنگو، کنیا، لبنان، مالی، نیجر و اکوادور در حال ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه بهداشتی به افراد محروم و کم برخوردارست.
تحکیم روابط بین دولت ها و ملت ها یکی از اهداف جمعیت هلال احمر برای تاسیس مراکز درمانی در کشورهای خارجی است.
نکته مهم در تاسیس این مراکز درمانی هلال احمر در خارج از کشور این مطلب است که همه این مراکز خودگردان هستند و درآمد خودرا با پذیرش بیماران و ارائه خدمات درمانی، توانبخشی و ارائه خدمات اجتماعی در کشورهای مورد اشاره به دست می آورند و خودکفا هستند.1399/10/26
12:21:02
0.0 / 5
1145
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین