هلال احمر 400 هزار بسته معیشتی میان لطمه دیدگان كرونا توزیع كرد

هلال احمر 400 هزار بسته معیشتی میان لطمه دیدگان كرونا توزیع كرد

به گزارش آزمایشگاه رادین ایرنا- رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: این سازمان در اجرای تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص کمک به نیازمندان و لطمه دیدگان از شیوع ویروس کرونا در 10 ماه اخیر 400 هزار بسته معیشتی از محل کمک های بین المللی و داخلی میان این خانواده ها توزیع کرده است.


محمد نصیری روز پنجشنبه در حاشیه آیین توزیع یکهزار و ۷۰۰ بسته معیشتی جمعیت هلال احمر در استان بوشهر در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: ارزش بسته های معیشتی توزیع شده توسط این جمعیت میان نیازمندان و لطمه دیدگان از شیوع ویروس کرونا در کشور تا حالا ۱۷۰ میلیارد تومان است.
وی بیان کرد: بر طبق برنامه ریزی انجام شده مقرر است تا عید نوروز نیز مرحله دیگری از کمک ها و بسته های معیشتی از طرف مردم و خیران تهیه و در اختیار نیازمندان قرار می گیرد.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اجرای طرح نذر آب اظهار داشت: برخی از شهرستان ها همچون هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب شرق کرمان و خراسان جنوبی به سبب تغییرات اقلیمی گرفتار تنش آبی شدند که در این شرایط دسترسی انسان ها به آب شرب سالم و بهداشتی از بین رفته و این مناطق را با خطر فقر، گرفتاری، بیماری و مهاجرت روبرو کرده بود که در این راستا جمعیت هلال احمر در قالب طرح نذر آب با سه مبادرت به ارائه یک سری کمک ها پرداخت.
نصیری افزود: در این ارتابط سرجمع تا حالا از محل کمک های مردمی و جمعیت هلال احمر ۱۱ میلیارد تومان در قالب طرح نذر آب به استان های گرفتار تنش کمک شده است.
وی تصریح کرد: ماهیت جمعیت هلال احمر غیر دولتی و بعنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد کشور بشمار می رود که در این ارتباط در زمان حاضر ۲ میلیون داوطلب و جوان در حال کمک رسانی در حوادث طبیعی و به ویژه بحث شیوع ویروس کرونا به این جمعیت هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر اظهار داشت: با توزیع این یکهزار و ۷۰۰ بسته معیشتی در میان نیازمندان شمار مجموع بسته های حمایتی توزیع شده در این استان در ۱۰ ماه اخیر به ۲هزار و ۵۰۰ بسته می رسد.
غلامرضا حاجیانی اضافه کرد: این بسته های معیشتی و غذایی شامل برنج، روغن، ماکارونی، رب گوجه فرنگی است که ارزش هر یک از این بسته ها ۴۵۰ هزار تومان است.

منبع:

1399/10/27
12:55:44
0.0 / 5
1388
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین