شیوع یك بیماری گوارشی كشنده در زیمبابوه

شیوع یك بیماری گوارشی كشنده در زیمبابوه

آزمایشگاه رادین: شیوع یك بیماری گوارشی ناشی از آب آلوده در دومین شهر بزرگ زیمبابوه تابحال حدود 1000 نفر را مبتلا كرده و جان 9 نفر را نیز گرفته است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مقامات محلی زیمبابوه روز گذشته (یک شنبه) در اطلاعیه ای اعلام نمودند که یکی از دلیلهای احتمالی شیوع این بیماری در شهر "بولاوایو"ی این کشور، آلودگی آب به سبب زیرساخت های فرسوده است.
شیوع این بیماری در شرایطی صورت گرفته که مقامات زیمبابوه در حال مقابله با بیماری همه گیر کووید-۱۹ هستند. شهردار "بولاوایو" اعلام نموده یکی از مهم ترین چالش های آنها تا به امروز در مقابله و رسیدگی به این شیوع، جدید کمبود کادر درمانی است برای اینکه کادر درمان هم اکنون درگیر مقابله با بیماری همه گیر کووید-۱۹ هستند.
این شهر تابحال ۶۰ مورد مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید را تأیید کرده است که شامل ۴۸ مورد بهبودی و دو مورد فوتی است.
"بولاوایو" که در ۳۶۰ کیلومتری جنوب غربی "هَراره"، پایتخت زیمبابوه قرار دارد با یکی از بدترین بحران های آب در سال های اخیر روبرو شده است، بطوریکه بعضی از ساکنان شهر ماه ها بدون دسترسی به آب جاری زندگی می کنند.
خشکسالی طولانی موجب کاهش منابع آب در سدها و مخازن این شهر شده و ساکنان را وادار کرده است تا از منابع غیرمجاز آب دریافت نمایند.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، مقامات محلی شهر "بولاوایو" تابحال سه سد از شش سد شهر را از رده خارج کرده اند که منجر به رسیدن سطح سدهای این شهر به زیر ۳۰ درصد شده است.
منبع:

1399/04/02
23:04:18
5.0 / 5
2321
تگهای خبر: بیماری , درمان , دسترسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین