امدادرسانی به 1867 نفر گرفتار برف و كولاك در 72 ساعت گذشته

امدادرسانی به 1867 نفر گرفتار برف و كولاك در 72 ساعت گذشته

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: بر طبق تلاش امدادگران و نجات گران هلال احمر به یکهزارو 867 نفر از هموطنان در10 استان آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، ایلام، قزوین، کردستان، کرمانشاه، گلستان، لرستان و همدان امداد رسانی شد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور در زمینه خدمات امداد و نجات به لطمه دیدگان در برف و کولاک اظهار داشت: ۷۲ ساعت گذشته با تلاش امدادگران و نجات گران هلال احمر به یکهزار و ۸۶۷ نفر از هموطنان در ۱۰ استان مزبور، امداد رسانی شد.
وی توضیح داد: تعداد ۶۱ تیم امداد نجات متشکل از ۲۰۱ نفر امدادگر و نجاتگر، در ۳۶ محورکوهستانی مشغول امداد رسانی به هموطنان لطمه دیده در برف و کولاک بودند و توانستند ۱۷ نفر از مصدومان را به مراکز امن منتقل کنند و هفت نفر هم به مرکز درمانی منتقل شدند.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به رها سازی ۱۴۰ دستگاه خودرو گرفتار شده در برف اشاره نمود و اضافه کرد: ۷۲ ساعت گذشته ۵۱ بطری آب معدنی، ۸۸ بسته بیسکویت و ۲۲ بسته غذایی در میان لطمه دیدگان توزیع شد.
ولی پور همین طور از اسکان اضطراری و موقت برخی از مسافران زمستانی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری هلال احمر در جاده های سخت گذر و مسیرهای مواصلاتی صعب العبور کوهستانی آگاهی داد.
وی درخواست کرد: مردم هنگام قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت، با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به کمک اضطراری سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.
طرح ملی امداد و نجات زمستانه که از روز ۲۰ آذر ماه شروع شده، تا اختتام روز ۲۰ اسفند ۹۹ به مدت ۹۰ روز در سراسر کشور ادامه خواهد داشت که در این طرح ۱۱ هزار نفر امدادگر و نجاتگر هلال احمر به ارائه خدمات متنوع امدادی به لطمه دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه در وضعیت جوی ناپایدار می پردازند.
همچنین در این طرح یکهزار و ۲۶۳ مرکز شامل ۵۶۱ پایگاه ثابت، ۱۷۹ پایگاه موقت، ۲۲ مرکز امداد هوایی، ۴۳۳ شعبه در مراکز ۳۲ استان و ۳۴ تیم آموزش و نگهداری سگ های تجسس(آنست) به همراه یکهزار و ۵۵۳ تیم تخصصی هلال احمر و به کار گیری یکهزار و ۴۳ دستگاه آمبولانس، ۱۹ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴۵۶ دستگاه خودروی نجات، ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی(آرگو)، ۱۱ دستگاه خودروی فرماندهی عملیات، ۱۶ دستگاه خودروی ارتباطات، ۱۲ هزار و ۱۸ دستگاه خودرو های امدادی، ۱۲۲ دستگاه موتورلانس و ۴۸۰ دستگاه موتور سیکلت فعالیت دارند.
علاوه براین در اجرا و برگزاری این طرح ملی، مکان های در نظر گرفته شده برای اسکان اضطراری باتوجه به شیوع کرونا، دو برابر سال قبل است و در همه شهرستان ها خصوصاً در مناطقی که گردنه های برفگیر وجود دارد، تکایا، حسینیه ها و مساجد هم برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده و بعلاوه پایگاه های امدادی هلال احمر تجهیز شده و بسته های امدادی ۲۴ و ۷۲ ساعته تامین شده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام برای آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر شمرده می شود که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می کند.منبع:

1399/11/04
18:25:26
0.0 / 5
1045
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین