مدیركل بیمه سلامت استان تهران اعلام كرد

نسخه نویسی الكترونیك در تهران تا آخر سال

نسخه نویسی الكترونیك در تهران تا آخر سال

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیرکل بیمه سلامت استان تهران، اظهار داشت: پیشبینی ما این است که قسمت عمده ای از کار نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیکی تا آخر سال ۱۳۹۹، صورت گیرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر محمد حسینی، اظهار داشت: در جهت اجبار به اجرای تکالیف مقرر در بند(ج) تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ مبتنی بر جایگزینی ابزارهای الکترونیکی به جای دفترچه و ارتقاء سطح خدمات و گسترش دولت الکترونیک و با توجه به برنامه عملیاتی اداره کل با عنوان "استقرار نسخه نویسی الکترونیک در ۸۰درصد پزشکان طرف قرارداد" و "استقرار نسخه پیچی الکترونیک در ۱۰۰درصد مراکز طرف قرارداد" این اداره کل به صورت مستمر در اجرای طرح اهتمام لازم را دارد.
وی با اشاره به اینکه در قانون برنامه ششم توسعه صراحتاً به بحث نسخه نویسی الکترونیک و پرونده الکترونیک سلامت بیماران اشاره شده است، افزود: این موضوعات تکالیف قانونی هستند که باید انجام دهیم. انصافاً در این حوزه اقدامات خوبی هم با عنایت به محدودیت هایی که در کشور وجود داشته، در سالهای اخیر در وزارت بهداشت، سازمان های بیمه گر و سازمان نظام پزشکی انجام شده است.
مدیر کل استان با اشاره به اینکه با این اقدام بیماران نخستین سود را می برند، افزود: وقتی تمام اطلاعات بیماران وجود داشته باشد، پزشکان بهتر می توانند تصمیم بگیرند که سیر بیماری به چه صورت بوده است. دومین ذینفع این اقدام پزشکان هستند؛ چونکه در کوتاه ترین زمان و با دیدی باز می توانند تصمیم بگیرند و بیماران را کنترل کند. در عین حال با استفاده از فناوری های اطلاعات در حوزه درمانی، بیمه ها و دولت هم منتفع شده و می توانند تصمیمات بهتری اتخاذ کنند تا منابعشان را در حوزه هایی که بیشتر نیاز است، متمرکز کنند.
بنابر اعلام روابط عمومی بیمه سلامت استان تهران، او در آخر، اظهار داشت: تا آخر دیماه پروژه نسخه الکترونیکی در ۸۵ درصد مطب های پزشکان طرف قرارداد با این اداره کل و ۱۰۰ درصد داروخانه ها، آزمایشگاه ها و موسسات تصویربرداری طرف قرارداد در سطح استان استقرار یافته و طی ماه های آتی در بیمارستان ها هم پیاده سازی خواهد شد. تا کنون قریب به ششصد هزار نسخه الکترونیکی در استان تهران عرضه و ثبت شده است.
منبع:

1399/11/05
22:12:38
0.0 / 5
1225
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین