زنان امدادگر دوران دفاع مقدس در جمعیت هلال احمر مورد تجلیل قرار گرفتند

زنان امدادگر دوران دفاع مقدس در جمعیت هلال احمر مورد تجلیل قرار گرفتند

آیین تجلیل از زنان امدادگر جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس، با بیان خاطرات و درس آموخته های این عزیزان در کمک به مجروحان جنگ، اجرا شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مراسم تجلیل از امدادرسانی زنان امدادگر به مجروحان جنگی در دوران ۸ سال دفاع مقدس با حضور مشاور رئیس جمعیت در امور زنان و خانواده، رئیس دفتر حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و مدیرکل حوزه ریاست جمعیت هلال احمر انجام شد.
در این مراسم، مدیرکل هماهنگی، مجامع و امور استانها در جمعیت هلال احمر در این مراسم با اشاره به اینکه افرادی که در دوران دفاع مقدس افتخار خدمت به رزمندگان را داشتند درد و زیبایی را در کنار یکدیگر حس کردند.
فریبا شاه محمدی با اشاره به این که کارهای هلال احمر در بخش اسراء و مفقودین، و در رساندن نامه های اسراء به خانواده هایشان که کد گشایی می کردند و در رساندن پیام های خانواده های به اسراء فعالیت شایان توجهی داشتند. اضافه کرد: هلال احمری ها همیشه گم نام هستند حالا نیز در زمان بروز حوادث ایثارگرانه در حال کمک و امدادرسانی به لطمه دیدگان در حوادث هستند.
وی با اشاره به این که زنان امدادگر هلال احمر در بیمارستان های مناطق جنگی و همین طور در اردوگاه های معاندین عراقی خدمت می کردند اضافه کرد: هر یک از روز های و حتی لحظه های خدمت این عزیزان درس آموخته های مهمی برای پاسخگویی در حوادث است.
شاه محمدی که خود از امدادگران دوران جبهه و جنگ است با اشاره به این که باید آموزش را سرلوحه فعالیت ها قرار دهیم اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس نیز امکان و مجوز خدمت به مجروحان در مناطق جنگی فقط با آموزش میسر بود.
کسانی که امروز در حضور شان هستیم با رده های مختلف شغلی و تحصیلی در عشق به خدمت مشترک بودند، آنها تاریخ شفاهی هلال احمر هستند که تجارب و خاطرات آنها می تواند به صورت علمی و انگیزشی راهگشای ما در حوادث باشد. بدین سبب این تاریخ شفاهی باید جمع آوری و تدوین شود.
مدیرکل اداره هماهنگی، مجامع و امور استانها در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: حالا، بعد از گذشت ۳۲ سال از اختتام جنگ، از خدمات و امدادرسانی زنان امدادگر جمعیت هلال احمر به رزمندگان در مناطق مرزی و پشت جبهه تقدیر شده است که یک کار باارزش است. آنها عاشقانی هستند که افسانه نساختن ولی خدمت کردند.
لازم به ذکر است، در این مراسم ۱۰ نفر از زنان امدادگر هلال احمر در دوران دفاع مقدس با بیان خاطرات امدادرسانی به مجروحان پرداختند که در آخر با اهدای لوح تقدیر و هدیه از آنها تقدیر گردید.


1399/11/07
13:27:44
0.0 / 5
1253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین