رییس جمعیت هلال احمر:

تمركز هلال احمر در حوزه درمان بر توسعه خدمات در داخل و خارج كشور است

تمركز هلال احمر در حوزه درمان بر توسعه خدمات در داخل و خارج كشور است

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تمرکز هلال احمر در حوزه درمان و توانبخشی، بر تقویت داروخانه ها، مراکز جامع توانبخشی، کلینیک ها و مراکز درمان داخل و خارج کشور، ارسال دارو به مراکز درمانی خارج کشور، تقویت بیمارستان ها و نظایر آنست.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، این مطلب را کریم همتی در بازدید از معاونت بهداشت، درمان توانبخشی هلال احمر عنوان و از زحمات و کوشش های همه همکاران این معاونت قدردانی کرد و اظهار داشت: درمان و توانبخشی کاری بسیار باارزش در کشور شمرده می شود و باتوجه به سوابقی که هلال احمر در زمینه درمان و توانبخشی دارد، با ورود قوی تر در این عرصه، نام آن بلندآوازه تر از قبل به گوش مردم خواهد رسید.
وی اشاره کرد: هلال احمر باتوجه به ظرفیت نیروی انسانی، شبکه گسترده و امکانات کافی که در اختیار دارد، برای برعهده گرفتن کل خدمات توانبخشی کشور، توانایی و قابلیت دارد اما پیگیری لازم دراین زمینه انجام نشده است.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به تنگناهای مالی موجود در کشور، خروجی کوشش های انجام شده در حوزه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر را مثبت ارزیابی کرد و با تاکید بر اینکه در هلال احمر کار سیاسی نباید صورت گیرد و برای هلال احمری ها فرقی نمی کند چه کسی در آینده رئیس جمهور کشور شود، اضافه کرد: در این جایگاه تنها با همدلی می توانیم به مردم، خدمت شایسته ارائه دهیم.
ضرورت وجود نظارت دقیق و قوی بر مراکز درمانی هلال
همتی خواهان نظارت قوی تر و دقیق تر معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت بر مراکز درمانی هلال احمر چه در داخل و چه در خارج کشور شد و اظهار نمود: هیچ مرکز درمانی وابسته به جمعیت مستقل نیست و همه مراکز باید تحت نظارت و بازرسی دقیق قرار گیرند. هیچ حوزه ای از هلال احمر نیز نباید از بعد نظارتی در حوزه درمان اختلال ایجاد کند؛ نظارت در این عرصه باید جامع، کامل، سیستماتیک و منظم باشد.
وی اظهار داشت: اعتبار عمده ای که برای تقویت کل سیستم توانبخشی هلال احمر لازم است، نه هم اکنون و نه در دولت بعدی وجود ندارد، تمرکز و دیدگاه کلی جمعیت هلال احمر در حوزه درمان و توانبخشی را بر تقویت حوزه های مراکز جامع توانبخشی، داروخانه ها، کلینیک های داخل و خارج و نظایر آن دانست.
مسئولان مراکز درمانی هلال احمر، از اخلاق حرفه ای صیانت کنند
رئیس جمعیت هلال احمر به سفر خود به سه کشور آفریقایی و بازدید از روند فعالیت مراکز درمانی هلال احمر ایران در این کشورها نیز اشاره نمود و اضافه کرد: جمعیت های ملی ساحل عاج و غنا خواهان دریافت خدمات درمانی و دارویی از هلال احمر ایران هستند و تقویت این مراکز و افزایش درآمد هلال احمر از این منابع، هیچ منافاتی با اهداف نظام و اهداف جمعیت هلال احمر ندارد اما لازم است نظارت بیشتری بر فعالیت این مراکز وجود داشته باشد و مدیران معاونت بهداشت و درمان باید در جریان ریز امور مراکز درمانی هلال احمر باشند. همین طور نماینده هایی که بعنوان مسئول این مراکز از طرف هلال احمر معرفی می گردند، افرادی متعهد، خودساخته، پاکدست و پاکدامن بوده و از اخلاق حرفه ای نیز صیانت کنند.
تلاش برای تقویت و توسعه حوزه درمان هلال احمر
وی همین طور خواهان تقویت فعالیت و خدمات دهی داروخانه ها و تجهیزات دارویی در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی، ارتباط مستمر حوزه درمان با حوزه حراست و حوزه مالی و همین طور ایجاد شفافیت لازم در حوزه مالی این معاونت شد و اشاره کرد: این حوزه برای ما بسیار باارزش است و تلاش می نماییم تا حوزه را تقویت کرده و توسعه دهیم.
همتی از برگزاری همایش های علمی بمنظور بررسی جایگاه خدمات توانبخشی هلال احمر در کشور و بررسی وضع موجود هلال احمر در این عرصه نیز حمایت و اشاره کرد: در مدت زمان خدمت در هلال احمر، از تقویت حوزه درمان؛ ارسال دارو به مراکز درمانی خارج کشور، توریسم درمانی، تقویت بیمارستان ها، داروخانه ها و نظایر آن حمایت خواهم کرد و فعالیت هیچ مرکز درمانی متوقف نخواهد شد تا بتوانیم خدمات شایسته ای به مردم ارائه دهیم.1399/11/10
14:42:18
0.0 / 5
1161
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین