امدادرسانی به ۹۵۶ صدمه دیده از برف وكولاك در ۱۱ استان

امدادرسانی به ۹۵۶ صدمه دیده از برف وكولاك در ۱۱ استان

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی ۴۸ ساعت گذشته امدادگران و نجاتگران هلال احمر به ۹۵۶ نفر از هموطنان در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، چهارمحال وبختیاری، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، لرستان، مازندران و همدان اطلاع داد.


مهدی ولی پور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب اضافه کرد: در این زمان ۲۱ تیم امداد ونجات متشکل از ۷۲ نفر امدادگر و نجات گر، در ۱۹ محور کوهستانی مشغول امداد رسانی به هموطنان صدمه دیده در برف و کولاک بودند.
وی به رهاسازی ۹۰ دستگاه اتومبیل گرفتار در برف و کولاک از جانب نیروهای امدادرسان هلال احمر اشاره نمود و اظهار داشت: در ۴۸ ساعت گذشته ۹۴ بسته غذایی، ۳۰۰ قوطی کنسرو و ۷۷ بسته بیسکوییت در میان صدمه دیدگان توزیع شده است.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت همینطور از اسکان اضطراری و موقت ۳۶ نفر در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری هلال احمر در جاده های سخت گذر و مسیرهای مواصلاتی صعب العبور کوهستانی اطلاع داد.
ولی پور از مردم خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت، با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به کمک اضطراری سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.
طرح ملی امداد و نجات زمستانه که از روز پنجشنبه ۲۰ آذر شروع شده تا آخر روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ به مدت ۹۰ روز در سرتاسر کشور ادامه خواهد داشت که در این طرح ۱۱ هزار امدادگر و نجاتگر هلال احمر به عرضه خدمات متنوع امدادی به صدمه دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه در شرایط جوی ناپایدار می پردازند.
در این طرح هزار و ۲۶۳ مرکز شامل ۵۶۱ پایگاه ثابت، ۱۷۹ پایگاه موقت، ۲۲ مرکز امداد هوایی، ۴۳۳ شعبه در مراکز ۳۲ استان و ۳۴ تیم آموزش و نگهداری سگ های تجسس(آنست) به همراه هزار و ۵۵۳ تیم تخصصی هلال احمر و به کار گیری هزار و ۴۳ دستگاه آمبولانس، ۱۹ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴۵۶ خودروی نجات، ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی(آرگو)، ۱۱ دستگاه خودروی فرماندهی عملیات، ۱۶ دستگاه خودروی ارتباطات، ۱۲ هزار و ۱۸ دستگاه خودرو های امدادی، ۱۲۲ دستگاه موتورلانس و ۴۸۰ دستگاه موتور سیکلت فعالیت دارند.
در اجرا و برگزاری این طرح ملی مکان های در نظر گرفته شده برای اسکان اضطراری با عنایت به شیوع ویروس کرونا، دو برابر سال قبل است و در همه شهرستان ها بخصوص در مناطقی که گردنه های برفگیر وجود دارد، تکایا، حسینه ها و مساجد هم برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده و بعلاوه پایگاه های امدادی هلال احمر تجهیز شده و بسته های امدادی ۲۴ و ۷۲ ساعته تأمین شده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، عرضه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر به حساب می آید که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا می کند.1399/11/13
15:36:18
0.0 / 5
1149
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین