رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

هشت هزار عضو جوان وارد حوزه امداد هلال احمر شده اند

هشت هزار عضو جوان وارد حوزه امداد هلال احمر شده اند

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: سال جاری نزدیک به هشت هزار نفر از اعضای جوانان هلال احمر وارد حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سطح کشور شده اند.


دکتر محمد گل فشان شامگاه دوشنبه در جلسه شورای مدیران جمعیت هلال احمر استان زنجان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر اضافه کرد: از اسفند سال قبل تابحال اعضای جوانان، داوطلبان، حوزه درمان و آموزش و سایر بخش ها در مورد ریشه کنی و مهار ویروس کرونا در جامعه تلاش می کنند و به رغم همه این تلاش ها ریالی از دولت نگرفته اند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت چنین نخواهد ماند و البته وضعیت بهتری در جامعه با ریشه کنی کرونا رقم خواهد خورد، عنوان کرد: بیشتر کسانی که در مبارزه با کرونا با هلال احمر همکاری و مشارکت دارند از اعضای افتخاری این مجموعه هستند.
گل فشان یادآورشد: زنجان استانی توانمند در مسائل فرهنگی است و پایگاه عظیم حسینی وجود دارد که باید از این ظرفیت و فرصت موجود استفاده گردد.
وی به اجرای طرح یاس(یاران صدمه ستیز) اشاره و یادآوری کرد: این طرح باعث جذب اعضای بیشتری در هلال احمر شده است و سال جاری نزدیک به هشت هزار عضو از حوزه جوانان هلال احمر وارد حوزه امداد شده اند که این تعداد در سال آینده باید به ۱۵ هزار نفر افزایش یابد.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: از فرصت های موجود باید استفاده بهینه شود و زندگی و جوانی ۱۴ معصوم (ع) به جوانان تبیین شود و در این حوزه برنامه های مثبت بیشتری می توان به مرحله اجرا در آورد.
گل فشان با ابراز امیدواری به اینکه وظیفه خویش را در ایام سیاه کرونا به نحو احسن انجام دهیم، تصریح کرد: زمان کرونا که بیشتر هموطنان در منازل هستند فرصت مناسبی برای اجرای این برنامه مهم قدم های مثبتی برداریم.

هلال احمر در عرضه خدمات توانبخشی پیشتاز است
مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور هم اظهار داشت: هلال احمر بزرگترین شبکه توانبخشی را دارد و در عرضه خیلی از خدمات این حوزه در کشور پیشتاز بوده است.
دکتر پیمان پیشگاهی اضافه کرد: زنجان جزو استان های باسابقه و خوشنام در حوزه توانبخشی به حساب می آید.
وی عنوان کرد: هم اکنون بزرگترین و گسترده ترین شبکه توانبخشی برای جمعیت هلال احمر است و هیچ ارگان دولتی و نیمه دولتی، توانبخشی به این گستردگی ندارد.
مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: در بسیاری از خدمات توانبخشی پیشتاز در همه خدمات بوده ایم که باید این پیشتازی حفظ شود.
پیشگاهی تصریح کرد: مناطقی در سطح کشور وجود دارد که ساکنان آن کم برخودار هستند، فاصله این مناطق بیشتر از ۸۰ کیلومتر از مراکز فیزیوتراپی و کاردرمانی است که هلال احمر بدون هیچ چشم داشتی این مرکز را راه اندازی و در آن هزینه می کند.
وی تصریح کرد: نوع خدمات جمعیت هلال احمر و هزینه های آن در حوزه توانبخشی برای هموطنان استثنایی است که نیازمند آن هستیم تا گام را فراتر از وضع فعلی برداریم.
مدیرکل توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: هلال احمر باید در حوزه توانبخشی وارد مسائل تخصصی شود چون که این مهم نیاز هموطنان است.
پیشگاهی، از تجهیز نقاهتگاه برای بیماران کرونایی در سطح استان زنجان قدردانی کرد.

هلال احمر استان زنجان به لحاظ ناوگان خودرویی و تجهیزات وضعیت مطلوبی دارد
معاون لجستیک و آمادگی سازمان جمعیت هلال احمر کشور هم اظهار داشت: هلال احمر استان زنجان به لحاظ ناوگان خودرویی و تجهیزات وضعیت مطلوبی دارد و شرایط بدی در این خصوص ندارد.
سعید متانی اضافه کرد: بیشتر مشکلات با همدلی و تدبیر و پیگیری بدون هزینه مرتفع می شود.
وی با اشاره به اینکه در چنین شرایطی باید تجهیزات حوزه امداد و نجات به درستی حفظ و نگهداری شود و این مهم در ارتباط با استان زنجان نیست.
معاون لجستیک و آمادگی سازمان جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: استان زنجان وضعیت مطلوبی به لحاظ حفظ و نگهداری، اقلام، امکانات و تجهیزات حوزه امدادی دارند که این مهم نشات گرفته از توجه ویژه مسؤلان امداد و نجات و ورسای شعب است.
متانی با بیا اینکه تجهیزات امدادی و امکانات موجود استفاده بهینه شود اظهارداشت: استان زنجان به لحاظ ناوگان خودرویی و تجهیزات وضعیت مطلوبی دارد.
وی ادامه داد: نیازهای جمعیت هلال احمر استان زنجان در حوزه امدادی در مورد تجهیز و شارژ انبارها، اقلام مکانیزه، تجهیزات دیگر که برای شرایط اضطراری داریم بعد از بررسی تا یک ماه آینده به این استان تحویل داده می شود.
معاون لجستیک و آمادگی سازمان جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت: سال آینده طی مراسمی باید تعداد اعضای بیشتری از جوانان هلال احمر به حوزه امدادی وارد شوند.
متانی تصریح کرد: حوزه جوانان و داوطلبان مرجع ارجاع نیروهای امدادی و آموزش دیده در حوزه امدادی و نجات هستند که باید این مطالبه گری از حوزه های داوطلبان و جوانان باشد.

پایگاه پشتیبانی امداد و نجات شمالغرب هلال احمر در موقعیت مناسب تخلیه و دپوی بار قرار دارد
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان هم اظهار داشت: پایگاه پشتیبانی امداد و نجات جمعیت هلال احمر شمال غرب به لحاظ دسترسی جاده ای در موقعیت مناسبی به لحاظ تخلیه و انبار بار قرار دارد.
علی طاهری اضافه کرد: استان زنجان هشت شهرستان و هفت شعبه هلال احمر دارد که با پنج هزار و ‭‭‭۶۵۰‬‬‬نفر ثبت شده در سامانه و یکهزار و ‭‭‭‭‭‭۱۲۰‬‬‬‬‬‬ نفر امدادگر ثبت شده در سامانه، ۹ هزار و ‭‭‭‭‭‭۸۰۰‬‬‬‬‬‬ داوطلب فعالیت دارد.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
وی با اشاره به اینکه هلال احمر استان زنجان بزرگترین کتابخانه هلال احمر کشور را دارد، اظهارداشت: این کتابخانه ۷۰هزار جلد کتاب دارد که برای اعضا خدمات فرهنگی می دهد.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با تکیه بر اینکه هلال احمر این استان مرکز توانبخشی خوبی را دارد اظهار داشت: پایگاه پشتیبانی امداد و نجات جمعیت هلال احمر شمال غرب کشور به لحاظ دسترسی در آزادراه زنجان - قزوین، جاده ترانزیت زنجان- خرم دره - ابهر و با فاصله هفت کیلومتری از ایستگاه راه آهن قرار دارد.
طاهری تصریح کرد: این پایگاه امدادی در موقعیت مناسب تخلیه و انبار بار قرار دارد و با عنایت به این که با هفت استان همجوار هستیم این مرکز امدادی قابلیت فرماندهی مدیریت بحران را در حوادث و بلایای طبیعی دارد.
وی یادآوری کرد: جمعیت هلال احمر استان زنجان ۱۰ پایگاه امداد و نجات جاده ای و یک پایگاه امدادی کوهستان را در جاده زنجان - تهم - چورزق داریم.
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه هم اکنون در استان ‭‭‭‭‭۱۱۴‬‬‬‬‬خانه هلال فعال داریم، اظهار داشت: در این خانه ها حوزه های جوانان، آموزش، امداد و نجات و داوطلبان فعالیت دارند که باید ارتباط مستمر با خانه های هلال ادامه داشته باشد.‬‬‬‬‬
طاهری تصریح کرد: جذب، ثبت اعضا در سامانه، آموزش کمک های اولیه و آموزش همگانی آمادگی در مقابل مخاطرات در خانه های هلال مهم به حساب می آید.
وی یادآوری کرد: باید از پتانسیل نیروهای آموزش دیده در خانه های هلال در حوادث و مواقع بحرانی استفاده گردد.
در دومین روز از دهه فجر، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران همراه با معاون لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات و مدیر کل توانبخشی در سفری ۲ روزه با هدف بازدید از پایگاه پشتیبانی و امداد و نجات شمالغرب جمعیت هلال احمر در استان زنجان، کتابخانه امام خمینی(ره) هلال احمر، سالن همایش هلال، درمانگاه و داروخانه هلال احمر، پایگاه امدادی، مرکز جامع توانبخشی و سالن ورزشی چند منظوره جمعیت هلال احمر استان زنجان وارد این استان شدند.
نشست با شورای مدیران هلال احمر استان زنجان جلسه با هیات مدیره هلال احمر این استان و اعضای مجمع دبیران جمعیت هلال احمر استان زنجان، افتتاح خانه هلال شهرداری در ساختمان مدیریت بحران شهرداری زنجان، جلسه با اعضای شوراهای اجرایی شهرستان خرم دره و ابهر و بازدید از پایگاه امداد و نجات جاده ای ابهر از دیگر برنامه های دومین روز از سفر است.منبع:

1399/11/14
22:28:30
0.0 / 5
1205
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین