مانور سراسری زلزله خانه های هلال شروع شد

مانور سراسری زلزله خانه های هلال شروع شد

آزمایشگاه رادین: دبیرکل جمعیت هلال احمر از شروع و اجرای تمرین آمادگی خانه های هلال با شعار «ایران آماده» از امروز(یکشنبه) به مدت سه روز در خانه های هلال سراسر کشور و برمبنای فرایندهای مشخص آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا اظهار داشت: پیرو مکاتبات و هماهنگی های قبلی، تمرین آمادگی خانه های هلال با شعار ایران آماده، از ۱۹ بهمن ماه به مدت سه روز در خانه های هلال سراسر کشور، برمبنای فرایندهای مشخص شده اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: باتوجه به اهمیت این مانور باید پروتکل های بهداشتی به شکل جدی و سخت گیرانه در همه مراحل برنامه ریزی، اجرا، ارزیابی و سایر موارد مد نظر قرار گیرد. همین طور اجرای تمرین با هماهنگی مسئولان و مقامات محلی بوده و باید به شکلی برنامه ریزی شود که خللی در اجرای وظایف و کارهای سازمان ها یا ساکنین ایجاد نکند.
دبیرکل جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه کشورمان ایران، همیشه در معرض مخاطرات طبیعی خصوصاً زلزله است؛ هدف از اجرای این تمرین را افزایش آمادگی اهالی و اعضای خانه های هلال و در نهایت حرکت به سمت توانمندسازی مردم و ساختن جامعه ای آماده و تاب آور با بهره گیری از توان مردمی و محلی دانست.
قوسیان مقدم با تاکید بر اینکه در این مانورها از انجام کارهای نمایشی و غیر ضروری باید خودداری شود، اضافه کرد: در ارزیابی ها و ارائه آمار، اصل امانتداری و صداقت رعایت شود تا بتوان با برنامه ریزی صحیح، از این تجربه درس آموخته هایی کاربردی برای آینده استخراج کرد.
وی از کوشش های همه دست اندرکاران توسعه خانه های هلال بعنوان یک اولویت و راهبرد، قدردانی نمود.
فعالیت در خانه های هلال جمعیت هلال احمر، کاملا داوطلب محور است و از هیچ اعتبارات دولتی جهت راه اندازی آن استفاده نمی گردد و جهت راه اندازی این خانه ها از اماکن عمومی، مساجد، مدارس و نظایر آن استفاده شده است.
در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰ خانه هلال در سراسر کشور راه اندازی شده که بواسطه این خانه ها می توان هم به روستاییان و ساکنان این محدوده ها آموزش های لازم را ارائه کرد.
ارتقای سطح آگاهی عمومی جامعه در برابرسوانح و کارهای بشر دوستانه، افزایش آمادگی جوامع محلی در برابرسوانح، کاهش لطمه پذیری در مقابل سوانح با رویکرد تاب آوری، توسعه ظرفیت های داوطلبانه در جوامع محلی و مسئولیت های اجتماعی همچون اهداف فعالیت خانه های هلال است.
منبع:

1399/11/19
21:47:29
0.0 / 5
1347
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین