تازه ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

تازه ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 106 میلیون و 691 هزار و 461 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 327 هزار و 369 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۷۸ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۹۳۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۲۷.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۴۷۴ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۵ میلیون نفر فراتر رفته است.
همین طور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۱۱۲ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۹۱ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همین طور فرانسه بیش از ۷۸ هزار، روسیه بیش از ۷۶ هزار و آلمان نیز بیش از ۶۲ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۶۱ هزار، ایران با بیش از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۵ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۹ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۴۶ هزار و پرو با بیش از ۴۲ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۷ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۴۰۳ مبتلا، ۴۷۴ هزار و ۹۳۳ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۸۴۳ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۱۱۴ قربانی
۳. برزیل: ۹ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۶۴۰ مبتلا، ۲۳۱ هزار و ۵۶۱ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۹۶۷ هزار و ۲۸۱ مبتلا، ۷۶ هزار و ۶۶۱ قربانی
۵. انگلیس: سه میلیون و ۹۴۵ هزار و ۶۸۰ مبتلا، ۱۱۲ هزار و ۴۶۵ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۳۳۷ هزار و ۴۸ مبتلا، ۷۸ هزار و ۹۶۵ قربانی
۷. اسپانیا: دو میلیون و ۹۷۱ هزار و ۹۱۴ مبتلا، ۶۱ هزار و ۳۸۶ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۶۳۶ هزار و ۷۳۸ مبتلا، ۹۱ هزار و ۲۷۳ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۳۱ هزار و ۴۵۶ مبتلا، ۲۶ هزار و ۷۹۷ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۴۱ مبتلا، ۶۲ هزار و ۱۲۸ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.0.0 / <5
1138
1399/11/20
13:42:21
تگهای خبر: امداد , بیماری
X
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین