هزینه درمان بیمه شدگان در شهرهای فاقد بیمارستان تامین اجتماعی رایگان می شود

هزینه درمان بیمه شدگان در شهرهای فاقد بیمارستان تامین اجتماعی رایگان می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: در تمامی شهرهای فاقد بیمارستان تامین اجتماعی ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان این سازمان در بیمارستان های دولتی رایگان خواهد بود و افراد بالای 65 سال در تمامی بیمارستان های دولتی سراسر کشور خدمات درمانی رایگان دریافت خواهند کرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در مراسم افتتاح پلی کلینیک تخصصی شهدای رباط کریم که بامداد امروز همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر انجام شد، گفت: یکی از تصمیم های قطعی ما در حوزه درمان این است که در هر شهرستانی که بیمارستان نداریم، درمان بیماران در بیمارستان های دولتی رایگان باشد و در شهرهایی که بیمارستان داریم، برای افراد بالای ۶۵ سال در بیمارستان های دولتی رایگان خواهد بود.
وی ادامه داد: پروتزها و لوازم جراحی در بیمارستانهای دولتی با هر کیفیت و قیمتی که مصرف شود، بطور کامل پرداخت می شود. درباره درمانگاه ها نیز کار مشابهی در حال انجام می باشد اما هنوز قطعی نشده است.
سالاری اظهار داشت: همین طور برای بیماران مزمن و صعب العلاج با تشکیل پرونده در تامین اجتماعی هزینه داروها کامل پرداخت می شود.
وی افزود: این کارها هزینه های درمان مردم را بطور جدی می کاهد.
سالاری اظهار داشت: کار دیگری که انجام شده است، نسخه الکترونیک است و نسخه کاغذی حذف خواهد شد.
وی با اعلان اینکه جامعه پزشکی همکاری خوبی دارد و ما مشوق هایی نیز برای پزشکان به وجود آورده ایم، اظهار داشت: پزشکان طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد امکان استفاده از سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی را دارند و در صورت عدم امکان یا تمایل نیز پزشکان محترم می توانند از سربرگ خود استفاده کنند و تامین اجتماعی سربرگ پزشکان را همچون دفترچه کاغذی معتبر می داند.
سالاری اضافه کرد: هرچند راه اندازی مراکز درمانی توسط تامین اجتماعی وظیفه ذاتی و اصلی این سازمان نیست و وظیفه اصلی ما تامین هزینه درمان است نه راه اندازی مراکز درمانی جدید، اما راه اندازی مراکز درمانی جدید و توسعه مراکز موجود نیز با اولویت مناظق محروم تداوم خواهد داشت.
وی افتتاح پلی کینیک تخصصی شهدای رباط کریم را اقدامی در امتداد توسعه خدمات درمانی در مناطق محرم عنوان نمود و اظهار داشت: تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی در منطقه رباط کریم زیاد است و ما در قبال جامعه تحت پوشش وظایف خودرا انجام خواهیم داد.
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران نیز در این مراسم، رفع دغدغه هزینه های درمانی را از وظایف اصلی حاکمیت برشمرد و اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی این دغدغه را برای جامعه تحت پوشش که بیش از نیمی از جمعیت کشور هستند، برطرف کرده است.
وی اظهار نمود: تامین اجتماعی وظایف مهمی در قبال جامعه تحت پوشش دارد و خدماتی همچون از کارافتادگی و بازنشستگی و تامین هزینه درمانی برای شریف ترین اقشار جامعه بر عهده این سازمان است.
استاندار تهران با اعلان اینکه ارتقاء کیفیت و گسترش خدمات تامین اجتماعی موضوع بسیار مهمی است، اضافه کرد: امسال کمک هزینه تامین اجتماعی در بیمه تکمیلی بازنشستگان، ۷ برابر افزایش یافت.
بندپی افزود: ما باید دغدغه های همه آحاد جامعه را در زمینه درمان و از کار افتادگی برطرف نماییم و تامین اجتماعی برای بیش از نصف جمعیت این کار را انجام داده است.
دکترداریوش پناهی زاده مدیر درمان تامین اجتماعی استان تهران نیز در این مراسم، اظهار داشت: این پلی کلینیک تخصصی شهدای رباط کریم دو شیفته است و امروز با یک شیفت فعالیت خودرا شروع می کند و از اردیبهشت دو شیفته خواهد شد.
وی ادامه داد: توجه و تمرکز ما به توسعه خدمات تامین اجتماعی، رسیدگی بیشتر به مناطق محروم حاشیه تهران است تا شرایط خدمت رسانی بهتری در حاشیه های تهران داشته باشیم.
پلی کلینیک تخصصی شهدای رباط کریم در زمینی به مساحت ۳۲۵۰ متر مربع در سه طبقه با زیبنای ۳۹۵۰ متر مربع و با صرف هزینه ۲۵ میلیارد تومان راه اندازی شده است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، این مرکز درمانی با بخش های اورژانس، رادیولوژی، آزمایشگاه و داروخانه و همین طور درمانگاه های عمومی، داخلی، جراحی عمومی، اطفال، زنان و زایمان، چشم پزشکی، ارتوپدی و دندانپزشکی شروع به کار کرد.
منبع:

1399/11/20
22:02:50
0.0 / 5
1178
تگهای خبر: امداد , بیمارستان , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین