نجات ۱۹۰ حادثه دیده در ۷۲ ساعت گذشته

نجات ۱۹۰ حادثه دیده در ۷۲ ساعت گذشته

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از نجات ۱۹۰ حادثه دیده از جانب امدادگران و نجاتگران گروه های تخصصی امداد و نجات هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته در سرتاسر کشور اطلاع داد.


محمدباقر محمدی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: در ۷۲ ساعت گذشته، ۲۴۵ مورد مأموریت امداد و نجات برای عرضه خدمات پایه و اولیه امداد و کمک های اولیه به حادثه دیدگان انواع حوادث فصل زمستان انجام شد.
وی افزود: با تلاش امدادگران هلال احمر در مدت زمان مورد اشاره به ۱۰۱۵ نفر از درخواست کنندگان کمک اضطراری امدادرسانی شد که از این تعداد ۳۷ مصدوم با استفاده از تکنیک های نجات فنی از داخل خودرو های تصادفی و صدمه دیده نجات یافتند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: همینطور در اجرای خدمات رسانی امدادی به صدمه دیدگان حوادث جاده ای و ترافیکی در ۷۲ ساعت گذشته، امدادگران هلال احمر توانستند ۱۱۷ نفر از مصدومان حوادث مورد اشاره را برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به مراکز بیمارستانی منتقل و ۲۲۹ نفر دیگر از مصدومان را در محل درمان سرپایی کنند.
محمدی همینطور از اسکان اضطراری و موقت برخی از مسافران زمستانی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری هلال احمر در جاده های سخت گذر و مسیرهای مواصلاتی صعب العبور کوهستانی اطلاع داد و اظهار داشت: با تلاش امدادگران در ۴۸ ساعت گذشته، ۱۸ مورد عملیات رهاسازی مصدومان سوانح ترافیکی از درون خودرو های حادثه دیده هم انجام شده است.
وی از مردم خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت، با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به کمک اضطراری سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.
طرح ملی امداد و نجات زمستانه که از روز پنجشنبه ۲۰ آذر شروع شده تا آخر روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ به مدت ۹۰ روز در سرتاسر کشور ادامه خواهد داشت که در این طرح ۱۱ هزار امدادگر و نجاتگر هلال احمر به عرضه خدمات متنوع امدادی به صدمه دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه در شرایط جوی ناپایدار می پردازند.
در این طرح هزار و ۲۶۳ مرکز شامل ۵۶۱ پایگاه ثابت، ۱۷۹ پایگاه موقت، ۲۲ مرکز امداد هوایی، ۴۳۳ شعبه در مراکز ۳۲ استان و ۳۴ تیم آموزش و نگهداری سگ های تجسس(آنست) به همراه هزار و ۵۵۳ تیم تخصصی هلال احمر و به کار گیری هزار و ۴۳ دستگاه آمبولانس، ۱۹ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴۵۶ خودروی نجات، ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی(آرگو)، ۱۱ دستگاه خودروی فرماندهی عملیات، ۱۶ دستگاه خودروی ارتباطات، ۱۲ هزار و ۱۸ دستگاه خودرو های امدادی، ۱۲۲ دستگاه موتورلانس و ۴۸۰ دستگاه موتور سیکلت فعالیت دارند.
در اجرا و برگزاری این طرح ملی مکان های در نظر گرفته شده برای اسکان اضطراری با عنایت به شیوع ویروس کرونا، دو برابر سال قبل است و در همه شهرستان ها بخصوص در مناطقی که گردنه های برفگیر وجود دارد، تکایا، حسینه ها و مساجد هم برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده و بعلاوه پایگاه های امدادی هلال احمر تجهیز شده و بسته های امدادی ۲۴ و ۷۲ ساعته تأمین شده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، عرضه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر به حساب می آید که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا می کند.1399/11/26
15:42:23
0.0 / 5
990
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین