اصلاح اساسنامه جمعیت هلال احمر در كمیسیون بهداشت بررسی گردید

اصلاح اساسنامه جمعیت هلال احمر در كمیسیون بهداشت بررسی گردید

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از بررسی اصلاح اساسنامه جمعیت هلال احمر در کمیسیون بهداشت مجلس آگاهی داد.


محمدعلی محسنی بندپی روز یکشنبه در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: عمده بحث امروز اعضا در کمیسیون، درباره اصلاح اساسنامه جمعیت هلال احمر کشور بود و پیشنهادات فراکسیون هلال احمر برای اصلاح اساسنامه در کمیسیون بررسی گردید.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلان اینکه به نظر می رسید این اساسنامه نظر شورای عالی جمعیت هلال احمر و مجمع جمعیت هلال احمر را نداشت، اظهار داشت: با توجه به این که جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی غیردولتی خیریه غیرانتفاعی با فعالیت ها و با قراردادهای بین المللی است، کمیسیون بهداشت و درمان باید در اصلاح اساسنامه وسواس خاصی به خرج می داد.
محسنی بندپی با اشاره به تعداد اندک موافقین اصلاح اساسنامه جمعیت هلال احمر اضافه کرد: مخالفین با شتابزدگی در اصلاح اساسنامه هلال احمر مخالف بودند و بر این عقیده بودند که ضعف های اساسنامه فعلی باید اصلاح گردد.
وی اشاره کرد: نظر مخالفین این بودکه آیا اصلاحاتی که پیش بینی شده، ضعف های اساسنامه فعلی را پوشش خواهد داد یا خیر. و اینکه این اصلاحات، چقدر با ماموریت این جمعیت یا سازمان عمومی غیردولتی خیریه غیرانتفاعی و با قراردادها و تفاهمنامه های بین المللی سازگار است.
نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلارشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر تحت پوشش صلیب سرخ جهانی قرار دارد و ممکنست کمک های بین المللی دریافت کند. اگر این جمعیت از آن نهاد عمومی غیردولتی بیرون رود و تحت پوشش دولت قرار بگیرد، ممکنست از این کمک های بین المللی محروم شود. ضمن اینکه اصلاحات در اساسانامه هرچند سال صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: در این رابطه کمیته ای تشکیل و قرار شد نظرات شورای عالی و مجمع جمعیت هلال احمر را دریافت و اقدامات کارشناسی لازم روی آن انجام دهند و نهایتا و بعد از ارسال به کمیسیون بهداشت و درمان بررسی شود و اصلاحات آن در صحن علنی انجام و مصوب شود.
این نماینده مجلس یازدهم اشاره کرد: وزیر بهداشت و درمان در جلسه امروز کمیسیون حضور نیافتند و روز سه شنبه با حضور در کمیسیون به سوالات نمایندگان پاسخ خواهند داد.


1399/11/30
21:40:14
0.0 / 5
1158
تگهای خبر: بهداشت , درمان , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین