دبیركل جمعیت هلال احمر خبر داد:

اسكان اضطراری 9520 زلزله زده سی سخت توسط امدادگران هلال احمر

اسكان اضطراری 9520 زلزله زده سی سخت توسط امدادگران هلال احمر

آزمایشگاه رادین: دبیرکل جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری 9520 نفر از زلزله زدگان سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت تحویل چادر و نصب آن در نزدیکی منازل زلزله زدگان از طرف نیروهای امدادگران هلال احمر آگاهی داد.


محمدحسن قوسیان مقدم روز شنبه در گفت وگویی اختصاص با خبرنگار اجتماعی ایرنا با ارائه آخرین گزارش مدیریتی و عملیاتی امدادرسانی تا ساعت ۱۰ بامداد دوم اسفند ماه در منطقه زلزله زده سی سخت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این عملیات اسکان اضطراری بعد از وقوع زلزله ۵.۶ دهم ریشتری شامگاه ۲۹ بهمن ماه در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا این استان با توزیع ۲ هزار و ۴۴ دستگاه(۱۶۲۰ چادر مسافرتی و ۴۲۴ چادر امدادی) انجام شده است.
وی توضیح داد: این عملیات اسکان اضطراری باتوجه به تخریب برخی منازل مسکونی، وجود پس لرزه، سرمای منطقه و ترک خوردگی منازل انجام شده و هنوز هم نگرانی نیروهای امدادرسان از امنیت منازل کم مقاومت، محسوس است بدین جهت ناچار به اسکان اضطراری خانواده ها در بعضی مناطق امن با شرایط پایدار نیز شده ایم.
قوسیان مقدم با اعلان اینکه ارزش ریالی اقلام امدادی و زیستی توزیع شده در میان لطمه دیدگان زلزله اخیر در سی سخت سه میلیارد و ۴۸۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است، افزود: تا ساعت ۱۰ بامداد امروز نیز ۴۵۰۰ کیلوگرم نایلون پوششی، ۵۰۰ بسته غذایی (۷۲ ساعته)، ۲۰۰ تخته پتو، ۷۰ تخته موکت، وسایل گرمایشی همچون ۵۰ شعله چراغ والور و ۱۵ شعله هیتر برقی، شماری ست ظروف و ست بهداشتی در این مناطق توزیع شده است.
دبیر کل جمعیت هلال احمر افزود: از زمان وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری ۲۸۹ نیروی عملیاتی هلال احمر در عملیات امدادرسانی به زلزله زدگان شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد مشارکت و همکاری داشته اند.
قوسیان مقدم با اعلان اینکه خدمت رسانی به زلزله زدگان همچنان باقوت در حال انجام می باشد، بیان داشت: امدادگران و نجات گران هلال احمر همچنان در صحنه خدمت حاضر هستند و طبیعی است که در این شرایط اضطراری عمومی و پیچیده کمتر می توانند جزئیات کارهای خودرا در رسانه ها به مردم شریف ایران گزارش دهند، بدین جهت مردم نوعدوست ایران به حضور دائم و حالت تحرک نیروهای امدادرسان هلال احمر در ارائه خدمات متنوع امدادی در مناطق زلزله زده سی سخت اطمینان کامل داشته باشند.
زمین لرزه ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه روز روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.
مرکز لرزه نگاری کشور اعلام نمود این زمین لرزه در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.
زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.
این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.
۱۲ اردیبهشت سال ۹۷ نیز زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر در شهرهای یاسوج و دنا صورت گرفت و خساراتی به هر دو شهرستان وارد شد.
سی سخت با ۷ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد. برمبنای گزارشهای اولیه ۷۸ روستای شهرستان دنا در زلزله خسارت جدی دیده اند و برخی منازل مسکونی صد در صد تخریب و غیر قابل سکونت شده اند.
زمین لرزه سی سخت خسارت جانی نداشته است اما ۶۱ نفر مصدوم شده اند و آنچنان که استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفته است خسارات زلزله روز ۲۹ بهمن بیش از اندازه تصور است.
منبع:

1399/12/03
23:23:43
0.0 / 5
1274
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین