امدادرسانی هلال احمر به ۴۶ هزار صدمه دیده سوانح ترافیكی و حوادث اقلیمی

امدادرسانی هلال احمر به ۴۶ هزار صدمه دیده سوانح ترافیكی و حوادث اقلیمی

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ۴۶ هزار و ۲۴ نفر از صدمه دیدگان سوانح ترافیکی و حوادث اقلیمی فصل زمستان در جاده ها و مسیرهای مواصلاتی صعب العبور و سخت گذر کشور اطلاع داد.


مهدی ولی پور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با تشریح آخرین اقدامات انجام شده توسط گروه های امدادرسان هلال احمر در طرح ملی امداد و نجات زمستانه سال ۹۹ اظهار داشت: از آغاز اجرای این طرح (۲۰ آذر تا هشتم اسفند) پنج هزار و ۸۶ مأموریت مختلف امدادرسانی همچون ۲ هزار و ۹۲۸ مورد مأموریت سوانح ترافیکی (۵۸ درصد از کل مأموریت ها) و ۴۲۵ مورد مأموریت سوانح جوی به منظور خدمات رسانی به هموطنان و مسافران زمستانی گرفتار و در راه مانده فصل سرما در جاده های و مسیرهای مواصلاتی سراسر کشور انجام شده است.

وی افزود: در این زمان هزار و ۴۵۵ نفر از مصدومان و حادثه دیدگان انواع حوادث با دریافت خدمات پایه امداد و کمک های اولیه از جانب نیروهای امدادی هلال احمر در محل وقوع حوادث مورد اشاره درمان سرپایی شده و ۲ هزار و ۳۱۰ نفر دیگر از آنان هم برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: در اجرای طرح ملی امداد و نجات زمستانه هلال احمر ۲ هزار و ۸۳۳ نفر از مسافران زمستان و متاثران از برف و کولاک در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و بین شهری هلال احمر اسکان اضطراری و موقت یافتند.
به گفته ولی پور همینطور در مدت مورد اشاره با انجام ارزیابی های اولیه و ثانویه امدادی از جانب نیروهای امدادرسان و انجام ۶۷۸ مورد عملیات نجات فنی شماری از حادثه دیدگان از سوانح ترافیکی با استفاده از ست های هیدرولیک و پنوماتیک نجات از داخل خودرو های سانحه دیده رهاسازی شدند.
وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر افزود: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون احتیاج به سیمکارت در دسترس می باشد.
طرح ملی امداد و نجات زمستانه که از روز پنجشنبه ۲۰ آذر شروع شده تا آخر روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ به مدت ۹۰ روز در سرتاسر کشور ادامه خواهد داشت که در این طرح ۱۱ هزار امدادگر و نجاتگر هلال احمر به عرضه خدمات متنوع امدادی به صدمه دیدگان حوادث و سوانح غیر مترقبه در شرایط جوی ناپایدار می پردازند.
در این طرح هزار و ۲۶۳ مرکز شامل ۵۶۱ پایگاه ثابت، ۱۷۹ پایگاه موقت، ۲۲ مرکز امداد هوایی، ۴۳۳ شعبه در مراکز ۳۲ استان و ۳۴ تیم آموزش و نگهداری سگ های تجسس(آنست) به همراه هزار و ۵۵۳ تیم تخصصی هلال احمر و به کار گیری هزار و ۴۳ دستگاه آمبولانس، ۱۹ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۴۵۶ خودروی نجات، ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی(آرگو)، ۱۱ دستگاه خودروی فرماندهی عملیات، ۱۶ دستگاه خودروی ارتباطات، ۱۲ هزار و ۱۸ دستگاه خودرو های امدادی، ۱۲۲ دستگاه موتورلانس و ۴۸۰ دستگاه موتور سیکلت فعالیت دارند.
در اجرا و برگزاری این طرح ملی مکان های در نظر گرفته شده برای اسکان اضطراری با عنایت به شیوع ویروس کرونا، دو برابر سال قبل است و در همه شهرستان ها بخصوص در مناطقی که گردنه های برفگیر وجود دارد، تکایا، حسینه ها و مساجد هم برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده و بعلاوه پایگاه های امدادی هلال احمر تجهیز شده و بسته های امدادی ۲۴ و ۷۲ ساعته تأمین شده است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، عرضه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر به حساب می آید که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا می کند.1399/12/09
15:01:47
0.0 / 5
1088
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین