كاریكاتورهایی به تلخی كرونا!

كاریكاتورهایی به تلخی كرونا!

آزمایشگاه رادین: حالا بیشتر یک سال از همزیستی جهانی با کرونا می گذرد و انگار بشر انگار به صورت های ماسک زده و استفاده مداوم از الکل و شنیدن آمار تلفات جهانی عادت کرده است. در این میان یکی از حوزه های مهم و البته موثر که کوشش کرد تا فرهنگ مبارزه با کرونا قسمتی از زندگی روزمره انسان ها شود، هنر بود گاه روایت گر روزهای سخت شد و گاه منتقد و هشداردهنده.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، از همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا در جهان خیلی از هنرمندان در دنیا از حوزه گرافیک گرفته تا کاریکاتور و نقاشی دست به قلم شدند و آثاری را خلق کردند. اغلب آثاری که با موضوع کرونا خلق و در نمایشگاه های مجازی و حقیقی یا صفحات شخصی هنرمندان در رسانه های اجتماعی منتشر شدند، با هدف فرهنگ سازی در امتداد مبارزه بهتر با این ویروس خطرناک بود.
در این میان کاریکاتور زبان صریح تری برای حق مطلب بود. در طول این مدت هنرمندان خیلی از سرتاسر جهان کاریکاتورهایی با موضوع کرونا خلق کردند که رد پایشان را می توان در مطبوعات، خبرگزاری ها، نمایشگاه های مجازی، مسابقات هنری و صفحات شخصی هنرمندان پیدا کرد. کاریکاتورهایی که اغلب منتقد عملکرد دولت ها در کنترل این بحران جهانی بودند یا در امتداد تقدیر از زحمات کادر درمان.
در ادامه می توانید برخی از این کاریکاتورهای جهانی را با موضوع ویروس کرونا تماشا کنید:


منبع:

1399/12/15
12:37:56
0.0 / 5
1435
تگهای خبر: درمان , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین