رئیس سازمان امداد ونجات خبر داد:

توزیع 15 میلیارد تومان اقلام امدادی بین زلزله زدگان سی سخت

توزیع 15 میلیارد تومان اقلام امدادی بین زلزله زدگان سی سخت

آزمایشگاه رادین: رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از توزیع 15 میلیارد و 132 میلیون و 850 هزار تومان اقلام امدادی و زیستی بین لطمه دیدگان زلزله شهر سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد آگاهی داد.


مهدی ولی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با ارائه آخرین گزارش مدیریتی و عملیاتی امدادرسانی تا ساعت هشت دوازدهم اسفند ماه در منطقه زلزله زده سی سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از زمان وقوع زلزله ۵.۶ دهم ریشتری شامگاه ۲۹ بهمن ماه در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا، جمعیت هلال احمر ۴ هزار و ۷۸۶ دستگاه چادر شامل ۱۶۶۰ مسافرتی و ۳۱۲۶ امدادی، 11 هزار و 625 کیلوگرم نایلون پوششی، ۲۶۳۰ بسته غذایی (۷۲ ساعته)، ۱۰۸۰ تخته پتو، ۱۱۷ تخته موکت، وسایل گرمایشی همچون ۲۱۰ شعله چراغ والور و ۷۳۴ شعله بخاری برقی، تعدادی ظروف و بسته های بهداشتی به ارزش پانزده میلیارد و ۱۳۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان در میان لطمه دیدگان از استان کهگیلویه و بویراحمد توزیع کرده است.
زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر شامگاه ۲۹ بهمن ماه شهر سی سخت را لرزاند و همچنان پس لرزه های آن ادامه دارد. تا حالا بزرگترین پس لرزه آن ۴.۵ ریشتر بوده است که ظهر چهارشنبه ۶ اسفندماه شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.
جمعیت هلال احمر با سابقه نزدیک به ۱۰۰ سال ارائه خدمات بشردوستانه، یکی از با اهمیت ترین نهادهای امدادرسان کشور در هنگام وقوع حوادث و سوانح است که در سال ۱۳۸۲ با تصویب طرح جامع امداد و نجات کشور، وظیفه انجام سلسله عملیات امداد و نجات، اسکان اضطراری و تغذیه اضطراری حادثه دیدگان حوادث طبیعی و حوادث غیرمترقبه به سازمان امداد و نجات آن واگذار شد
در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد. ۸۰۰ واحد به سبب خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.
از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.
میزان خسارت زلزله به واحد های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی همچون تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است. ۶۴ نفر در این زلزله گرفتار مصدومیت شدند.
۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۲ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد. در سال ۶۸ هم زلزله ای با بزرگی بیش از ۵.۲ ریشتر سی سخت را لرزاند و به یک هزار واحد مسکونی تا ۱۰۰ درصد خسارت وارد کرد.
شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.
منبع:

1399/12/16
13:54:02
0.0 / 5
1237
تگهای خبر: امداد , بهداشت , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین