رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد:

اجرای طرح كنترل كرونا توسط هلال احمر در مبادی رسمی كشور از هفته آتی

اجرای طرح كنترل كرونا توسط هلال احمر در مبادی رسمی كشور از هفته آتی

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر از اجرای طرح کنترل کرونا در مبادی رسمی کشور از هفته آتی در مرزهای هوایی، زمینی و دریایی آگاهی داد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی با اعلان اینکه بحث کنترل مبادی ورودی کشور به جمعیت هلال احمر سپرده شده، اظهار داشت: این طرح با همکاری وزارت بهداشت، وزارت راه و شهرسازی با هدف شناسایی و غربالگری و انجام تست سریع و نهایی، مدیریت مسافران ورودی و مشکوک، همکاری در قرنطینه موقت و رهگیری تا اتمام پروسه بیماری و کمک به کاهش شیوع بیماری در سراسر کشور اجرا می شود.
وی افزود: از همه مسافران زمینی، هوایی و دریایی در زمان ورود به کشور غربالگری و در صورت نیاز تست سریع کرونا گرفته می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه از حدود صد مرز رسمی کشور در سه بخش، ۳۰ مرز انتخاب شده که شامل ۱۸ مرز زمینی، ۹ مرز هوایی و ۳ مرز دریایی است، اظهار داشت: از هفته آتی از مسافرانی که وارد ایران می شوند تست سریع کرونا گرفته می شود و در صورت نیاز به نقاهتگاه های پیش بینی شده ارجاع می شوند.
همتی با اعلان اینکه روزانه هشت هزار نفر وارد کشور می شوند، اظهار داشت: افراد مشکوک و بدحال به مراکز درمانی و در غیر این صورت به نقاهتگاه ها انتقال پیدا می کنند.
وی همکاری وزارت بهداشت و وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی همچون ضرورت های اجرای این طرح خواند و اظهار داشت: امروز در جلسه ای در وزارت کشور جزئیات اجرای این طرح درباب قرنطینه و اسکان افراد مشکوک برگزار می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه ویروس جهش یافته در کشور وجود دارد، اضافه کرد: این همکاری موجب می شود که گسترش بیماری را غیر از استان خوزستان در سایر استانها نداشته باشیم.
وی با اعلان اینکه این طرح در مرزهای غربی کشور به ویژه خوزستان در حال اجراست، اظهار داشت: ساز و کار نگهداری بیماران در نقاهتگاه ها تجربه جدیدی است به سبب اینکه ما باید همه امکانات را داشته باشیم.
همتی اشاره کرد: هتل های نزدیک مرزهای کشور فضای مناسبی برای اسکان این افراد خواهد بود.
وی با اشاره به حضور پنج هزار نیروی جمعیت هلال احمر در اجرای این طرح اظهار داشت: این نیروها واکسینه خواهند شد.
رئیس جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه در صورت ازدحام در مرزهای مورد نظر نیروهای جمعیت هلال احمر افزایش خواهند یافت، اضافه کرد: گروه های سه نفره در مرزهای زمینی و گروه های ۵ نفره در مرزهای هوایی مستقر هستند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در همه جهان منتشر شد؛ بطوریکه سازمان بهداشت جهانی در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.
بیماری کووید ۱۹ برمبنای آمار رسمی کشورها ویروس کرونا تا حالا حدود ۱۱۶ میلیون نفر را در دنیا مبتلا کرده و حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نیز بر اثر بیماری کووید۱۹ جان خودرا از دست داده اند.
ویروس کرونا با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطرات تنفسی بوسیله دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی همچون علایم بیماری کووید ۱۹ است. بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز گرفتار بیماری خفیف می شوند.
جهش ویروس کرونا در انگلستان و آفریقا که سبب افزایش سرایت، بیماری زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی های جدیدی را در جهان ایجاد کرده است.
منبع:

1399/12/21
00:39:49
0.0 / 5
1316
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین