آغاز تزریق واكسن كرونا برای سالمندان استان مازندران

آغاز تزریق واكسن كرونا برای سالمندان استان مازندران

به گزارش آزمایشگاه رادین مازندران واکسن کرونا برای سالمندان استان مازندارن در مرکز نگهداری سالمندان باب الحوائج بابل انجام شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر مصطفی جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل در حاشیه این مراسم اظهار داشت: خوشبختانه موفق شدیم در مرحله دوم واکسیناسیون علاوه بر پرسنل درمانی و بهداشتی که مستقیماً با بیماران کرونایی سرکار داشتند، واکسیناسیون سالمندان را هم شروع نماییم.

وی بیان نمود: سالمندان هم در اولویت اول واکسیناسیون در سند ملی واکسیناسیون کشوری قرار دارند و در کنار جانبازان و پرسنل بهداشتی و درمانی که در خط اول مبارزه با کرونا قرار هستند در یک اولویت قرار دارند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل اضافه کرد: امروز پس از اینکه تمهیدات لازم را جهت آماده سازی امکانات محیطی و فضای لازم برای واکسیناسیون این عزیزان مهیا شده موفق شدیم در حضور دکتر گوهردهی مدیرکل بهزیستی استان و دکتر جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل سالمندان این مرکز را واکسینه نماییم.
دکتر جوانیان افزود: امیدواریم با موفقیت بتوانیم برای تمامی سالمندان ظرف یک هفته آینده در شهرستان بابل واکسیناسیون کامل انجام دهیم.
همینطور دکتر گوهردهی مدیرکل بهزیستی استان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: امروز نخستین روز واکسیناسیون سالمندان مقیم مراکز اقامتی و حمایتی بهزیستی در مازندران با حضور دکتر جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل و دکتر جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه در سطح استان مازندران شروع شد.
وی بیان داشت: امیدواریم ظرف روزهای آتی همه مراکز اقامتی ما در سطح استان که سالمندان را زیر پوشش دارند به صورت فراگیر تحت واکسیناسیون قرار گیرند.
دکتر گوهردهی بیان نمود: در فاز اول بالغ بر 310 سالمند مقیم این مراکز را زیر پوشش این واکسیناسیون قرار خواهیم داد و امیدواریم در فازهای بعدی بقیه عزیزانی که در این مراکز نگهداری می شوند هم تحت واکسیناسیون قرار بگیرند.
وی ادامه داد: با اختصاص سهمیه هایی که به استان صورت می گیرد امیدواریم این گام بزرگ در سطح کشور و در استان مازندران و در دانشگاه های علوم پزشکی استان منجر به این شود تا همه عزیزان مقیم مراکز بهزیستی تحت واکسیناسیون قرار بگیرند.
1399/12/24
22:44:43
0.0 / 5
1506
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین