آماده باش 1200 پایگاه هلال احمر برای خدمت رسانی در نوروز

آماده باش 1200 پایگاه هلال احمر برای خدمت رسانی در نوروز

رئیس جمعیت هلال احمر از افزایش پایگاه های ثابت و سیار این جمعیت به ۱۲۰۰ پست و پایگاه برای خدمت رسانی به هموطنان در روزهای نوروز اطلاع داد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی اظهار داشت: سال جاری بحث راهنمای مسافران نوروزی را نداریم، اما تمهیداتی در بعضی از استان های کشور که تردد در آنها ممنوع نیست در نظر گرفته شده است، همچون افزایش پست های موقت و تداوم استقرار پایگاه ها و پست های فعال در طرح زمستانی که تعداد آنها به بیشتر از ۱۲۰۰ پایگاه و پست می رسد.
وی با اشاره به اینکه مأموریت جمعیت هلال احمر در سال جدید، کنترل بهداشتی مسافران در مبادی مرزی رسمی فعال کشور (زمینی، هوایی، دریایی و ریلی) است؛ اظهار داشت: از حدود ۱۰۰ مرز مجاز کشور، ۳۲ مرز رسمی در اختیار جمعیت هلال احمر است تا افرادی را که قصد ورود به کشور دارند کنترل و برای دریافت تست سریع و شناسایی بیماران مبتلا به کرونا اقدام نماییم.
همتی ضمن اشاره به اینکه این طرح یک طرح گسترده ای است و حدودا بخش زیادی از نیروهای جمعیت در این طرح به فعالیت خواهند پرداخت، اظهار نمود: در جلسه ای مشترک با نیروی انتظامی، وزارت بهداشت، وزارت راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در وزارت کشور آخرین هماهنگی ها انجام شد تا همه این دستگاه ها با یکدیگر در این طرح مشارکت کنند.
وی اضافه کرد: از چند روز گذشته هفت مرز کشور فعالیت خویش را آغاز کرده اند و جمععیت هلال احمر هم نسبت به دایر کردن آزمایشگاه ها برای انجام تست سریع کرونا هم اقدام نموده است؛ روزانه بیشتر از هشت هزار مسافر در این مرزها غربالگری می شوند و اگر نتیجه تست آنها مثبت باشد به نقاهتگاه ها و هتل های در نظر گرفته شده، منتقل می شوند.
رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: وزارت کشور هم استانداران را هم مکلف کرد در اجرای این طرح همکاری کنند، خوشبختانه همکاری نزدیکی میان دانشگاه های علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر وجود دارد، اما ورود استانداران به اجرای این طرح بیشتر خواهد شد، ما هم پیشبینی می نماییم که بخشی از نیروهای جمعیت در این عرصه مشغول خدمت شوند.
همتی تصریح کرد: با عنایت به بحث بارندگی های بهار و احتمال وقوع سیل، آمادگی هلال احمر برای حوادث احتمالی تقویت شده است و بیشتر از ۳۸۰۰ خودرو، ۱۹ بالگرد، نیروهای عملیاتی، تیم های ویژه و سگ های زنده یاب جمعیت هلال احمر در حالت آماده باش هستند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه ای همزمان با اجرای طرح کنترل مبادی ورودی کشور وارد عملیات شوند.
وی با تکیه بر اینکه جمعیت هلال احمر سال جاری در صورت وقوع بحران آمادگی بیشتری خواهد داشت، اظهار داشت: از همه هموطنانی که در نقاط مرزی و سایر شهرهای کشور حضور دارند می خواهیم همکاری بیشتری را با هلال احمر داشته باشند تا بتوانیم با کمترین آمار مبتلایان به کرونا به استقبال بهار برویم و آرزو می نماییم اتفاق های سالهای گذشته همچون سیل و زلزله هم سال جاری رخ ندهد.
منبع:

1400/01/02
13:51:14
5.0 / 5
1378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین