رییس سازمان امداد و نجات:

قسمتی از كمبود انبارهای امدادی رفع می شود

قسمتی از كمبود انبارهای امدادی رفع می شود

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اعلان اینكه بزودی قسمتی از كمبود انبارهای امدادی رفع می شود، اظهار داشت: قسمتی از اعتبار اختصاص یافته در شارژ انبارها و بخش دیگر در تجهیز ناوگان امدادی هزینه می شود.


مهدی ولی پور روز دوشنبه در نشست با پرسنل حوزه لجستیک و آمادگی سازمان امداد و نجات با تبریک دهه کرامت اضافه کرد: حوزه لجستیک و آمادگی برای پاسخ گویی موثر در بحران ها مهم و حائز اهمیت می باشد. اگر ما بهترین نیروها را دراختیار داشته باشیم، اما پشتیبانی ما مناسب نباشد، عملیات موفقی نخواهیم داشت. لجستیک از اهمیت بالایی برخوردارست.
وی افزود: برمبنای بررسی وضعیت موجود در ستاد و استانها گزارشی را آماده کردیم که در آن بر شارژ انبارها تاکید گردیده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: اعتبار مشخصی برای شارژ انبارها اختصاص داده شده و به زودی قسمتی از کمبود انبارها برطرف می شود. میزانی از اعتبار اختصاص داده شده به شارژ انبارها و میزانی دیگر در تجهیز ناوگان امدادی هزینه می شود. در گزارش دیگری هم به مشکلات منابع انسانی و دیگرکمبودهای حوزه ی لجستیک می پردازیم.
ولی پور اظهار داشت: باید روی تمرکززدایی در سازمان کار نماییم و بایدخودروها و تجهیزاتی که لازم نیست را به استانها بفرستیم. کمیته ای باعنوان «تحقیق و توسعه» در سازمان تشکیل می شود تا مواردی مثل بازبینی در دستورالعمل ها را دنبال کند. باید روش های سنتی را با فناوری ها و روش های نوین هم سان نماییم.
وی اظهار داشت: در توزیع اقلام و تجهیزات باید تناسب بهتری برقرار شود. امکانات برمبنای حادثه خیزی منطقه و نحوه نگهداری توزیع شود. همین طور لازم است که مبنای استانداردسازی کالاهای امدادی معین شود.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا نماید.
منبع:

1399/04/11
16:01:59
5.0 / 5
2170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین