عملیات 10 ساعته هلال احمر جلفا برای نجات كوهنوردان در ارتفاعات كمتال

عملیات 10 ساعته هلال احمر جلفا برای نجات كوهنوردان در ارتفاعات كمتال

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان جلفا از امدادرسانی به اعضای یک گروه کوهنوردی مفقود شده در ارتفاعات کمتال در یک عملیات تجسس ۱۰ ساعته اطلاع داد.


خلیل فرخنده روز چهارشنبه در یک گفت و گوی خبری اضافه کرد: با بیان مرکز کنترل و عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی، معروف به «ای. او. سی»، در خصوص مفقود شدن چهار نفر از اعضای یک گروه کوهنوردی در ساعت ۱۵: ۰۰ پس از ظهر روز سه شنبه، دهم فروردین ۱۴۰۰ در ارتفاعات کمتال، ۲ تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان جلفا در معیت مسئول عملیات امداد و نجات شعبه به همراه گروه کوهنوردی «کامتال» به محل حادثه اعزام شدند.
وی اظهار نمود: اعضای تیم امداد و نجات بعد از انجام عملیات ۱۰ ساعته موفق به امداد رسانی و کمک به مفقودین گروه کوهنوردی فوق الذکر شدند.
وی با تقدیراز مساعدت کوهنوردان، داوطلبان، نیروهای هنگ مرزی و شرکت خودروسازی مستقر در جلفا در این عملیات، از تمامی علاقمندان به ورزش کوهنوردی خواست حین صعود به ارتفاعات، طی یک برنامه مشخص و زمان بندی شده عمل کرده و جیره غذایی و لباس مناسب و کیف کمک های اولیه و اطلاعات دقیق از منطقه را به همراه داشته باشند و از کوهنوردی در مسیرها و مناطق ناآشنا تا حد امکان پرهیز کنند.
اعضای این گروه کوهنوردی گم شده در ارتفاعات «کمتال»، اهل شهر خاروانا و ساکن تهران بودند و در زمان حاضر هر چهار کوهنورد نجات یافته در سلامت کامل به سر می برند.
اعضای تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر جلفا در حال حمل بسکت و عبور از رودخانه در ارتفاعات کمتال برای امدادرسانی به اعضای گم شده یک گروه کوهنوردی


منبع:

1400/01/11
20:13:26
5.0 / 5
1219
تگهای خبر: امداد , سلامت , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین