سخنگوی جمعیت هلال احمر خبر داد:

كنترل و پایش سلامت ۹۴ هزار مسافر نوروزی توسط هلال احمر در مرزها

كنترل و پایش سلامت ۹۴ هزار مسافر نوروزی توسط هلال احمر در مرزها

آزمایشگاه رادین: سخنگوی جمعیت هلال احمر از کنترل و پایش سلامت 94 هزار و 681 مسافر نوروزی توسط امدادگران هلال احمر در 33 مرز رسمی شامل زمینی، هوایی و دریایی آگاهی داد.


محمدحسن قوسیان مقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان آخرین آمار اجرای طرح کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور از روز ۲۰ اسفند سال قبل تا ساعت هشت روز چهاردهم فروردین ماه اضافه کرد: در ۲۴ روز گذشته ۱۷ هزار و ۵۳۷ تست فوری تشخیص کرونا توسط امدادگران هلال احمر در در مبادی مرزی رسمی کشور انجام شده است.
وی افزود: همین طور در طول این مدت ۶ هزار و ۲۲۷ نفر تست PCR برای مسافران مشکوک به کرونا انجام شده که ۳۵ نفر در طول این مدت در قرنطینه موقت (۲۸ نفر در قرارگاه سپاه در مرز مهران و هفت نفر در مرز میرجاوه) قرار گرفتند.
سخنگوی جمعیت هلال احمر افزود: در طول این مدت اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر ۴۱ هزار و ۶۰ بروشور و ۵۱ محتوای آموزشی میان مسافران توزیع کردند.
قوسیان مقدم توضیح داد: طرح کنترل و پایش سلامت و مراقبت بهداشتی از مسافران مبادی مرزی رسمی کشور با همکاری وزارتخانه های بهداشت و راه و شهرسازی با هدف شناسایی و غربالگری و انجام تست سریع و نهایی، مدیریت مسافران ورودی و مشکوک، همکاری در قرنطینه موقت و رهگیری تا اتمام پروسه بیماری و کمک به کاهش شیوع بیماری در سراسر کشور در حال اجراست و از همه مسافران زمینی، هوایی و دریایی در زمان ورود به کشور غربالگری و در صورت نیاز تست سریع کرونا گرفته می شود.
وی اظهار داشت: حالا نیروهای داوطلب هلال احمر در مبادی ورودی شامل مرز زمینی توردوز، جلفا و مرز هوایی فرودگاه شهید مدنی در استان آذربایجان شرقی، مرزهای زمینی بازرگان، رازی، سرو، تمرچین و مرز هوایی فرودگاه شهید باکری در استان آذربایجان غربی، مرز هوایی فرودگاه شهید بهشتی در استان اصفهان، مرز زمینی شهید سلیمانی در استان ایلام، مرز هوایی فرودگاه امام خمینی(ره) در استان تهران، مرز زمینی ماهیرود در استان خراسان جنوبی، مرز زمینی دوغارون و مرز هوایی فرودگاه شهید هاشمی نژاد در استان خراسان رضوی، مرزهای زمینی شلمچه و چذابه و مرز دریایی خرمشهر در استان خوزستان، مرز زمینی میلک، میرجاوه و ریمدان در استان سیستان و بلوچستان، مرزهای هوایی فرودگاه های شهید دستغیب و لار در استان فارس، مرز زمینی باشماق در استان کردستان، مرزهای زمینی خسروی و پرویزخان در استان کرمانشاه، مرز هوایی فرودگاه گرگان در استان گلستان، مرز زمینی آستارا در استان گیلان و مرز هوایی شهدای پرواز ۶۵۵، قشم، کیش و مرزهای دریایی بندر شهید باهنر، بندرلنگه و کیش در استان هرمزگان در قالب گروه های سه نفره در مرزهای زمینی و گروه های پنج نفره در مرزهای هوایی مستقر هستند و از همه مسافرانی که وارد ایران می شوند تست سریع کرونا می گیرند و مسافران بیمار و مشکوک در صورت نیاز به نقاهتگاه های پیش بینی شده ارجاع می شوند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، برمبنای اعلام وزارت بهداشت تا حالا یک میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۴ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۲ هزار و ۸۷۶ نفر بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید ۱۹ جان خودرا از دست داده اند.
در هفته های اخیر میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی کرونا به شکل نگران کننده ای پایین آمده، شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی و افزایش سفرها و دورهمی ها نیز به روند افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور دامن زده بطوریکه روز گذشته تعداد جانباختگان روزانه این بیماری باردیگر سه رقمی شد و به رقم ۱۱۷ نفر رسید.
تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کرونا در کشور نیز رو به افزایش است و برمبنای آخرین اعلام وزارت بهداشت حالا ۴۶ شهرستان قرمز و ۱۱۹ شهرستان نارنجی هستند.
مسافرت «از» و «به» شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی ممنوعست.
منبع:

5.0 / <5
1115
1400/01/16
11:19:28
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , بیماری
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین