در گفت وگو با آزمایشگاه رادین اعلام شد

شیب تند افزایش بیماران كرونا در بیمارستان ها

شیب تند افزایش بیماران كرونا در بیمارستان ها

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه شیب افزایش بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان ها نسبت به پیک سوم بسیار تند شده است، اظهار داشت: حالا اعمال جراحی الکتیو هم متوقف شده و تخت های بخش های دیگر را به کرونا داده و بخش های جدید برای کووید اختصاص می دهیم.دکتر فرشاد علامه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه با افزایش تعداد بیماران در زمینه تخت های بستری برای بیماران مبتلا به کرونا مشکلاتی وجود دارد، اظهار داشت: تا روز گذشته در مجموع بیمارستان های دولتی و خصوصی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیشتر از ۹۲۵ بیمار بستری بودند. شیب افزایش بیماران هم بسیار تند است و از شیب افزایشی در پیک سوم بیماری هم بیشتر است. به صورتی که یکی دو روز قبل رکورد میزان بستری در روز در بیمارستان های ما شکست.

وی اضافه کرد: در خیز چهارم، نسبت به پیک سوم تعداد بیماری که در یک روز در کل بیمارستان های ما بستری می شد، چند روز پیش به بیشترین حد خود رسید که این نشان داده است که شیب افزایشی بیماری بسیار تند است. مداوم تخت های بخش های دیگر را به بخش کرونا اضافه می نماییم. اعمال جراحی الکتیو هم تا اطلاع ثانوی متوقف شده و تخت های بخش های دیگر را به کرونا داده و بخش های جدید برای کووید اختصاص می دهیم. در تخت های آی سی یو هم همین روند برقرار است.

علامه با اشاره به اینکه بیماران بدحال هم افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: تا روز گذشته ۲۸۰ بیمار در بخش های ویژه بستری بودند. در عین حال در میان بیماران بدحال از همه سنی است، اما معمولا در سنین بالا بیشتر است. در عین حال به نظر می آید که سویه غالب ویروس انگلیسی باشد.
1400/01/20
12:50:18
5.0 / 5
1089
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین