میرمحمدی:

واكسن كرونا باید با نظارت وزارت بهداشت و توسط شركتهای دارویی با صلاحیت وارد شود

واكسن كرونا باید با نظارت وزارت بهداشت و توسط شركتهای دارویی با صلاحیت وارد شود

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس کمیته اقتصاد سلامت و تجهیزات پزشکی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واکسن کرونا صرفاً باید توسط وزارت بهداشت و با نظارت این وزارت خانه و از راه شرکتهای مجوزدار و دارای پروانه و صلاحیت وارد شود.


سیدجلیل میرمحمدی میبدی در گفتگو با ایسنا، در واکنش به طرح مباحثی در مورد پولی شدن واکسن کرونا برای افراد غیراولویت دار اظهار نمود: بخش قابل توجهی از جامعه می توانند پول واکسن را پرداخت کنند البته که باید دولت واکسن مجانی را در اختیار اقشار محروم و مستضعف و دهکهای پایین جامعه قرار دهد.
وی افزود: همینطور باید برای کادر بهداشت و درمان و افرادی که ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی دارند واکسن مجانی تأمین و تزریق شود، بنابراین در مجموع میتوان اظهار داشت که مبلغ ۲۴۰ هزار تومان جهت خرید واکسن حداقل برای ۵۰ تا ۶۰ درصد جامعه دست یافتنی است و آنها امکان چنین کاری را دارند پس ضرورتی ندارد که چنین باری به دولت و بیت المال تحمیل شود.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مبحث مهم تر از پرداخت هزینه واکسن آن است که چه کسی می خواهد واکسن را وارد کشور کند؟ آیا این افراد واکسن واقعی وارد می کنند و شرایط نگهداری آنرا رعایت می کنند؟ آیا این که قیمت خریداری شده واکسن واقعی است؟ به نظر بنده واکسن کرونا صرفاً باید توسط وزارت بهداشت و با نظارت این وزارت خانه و از راه شرکتهای مجوزدار و دارای پروانه و صلاحیت وارد شود، سازمان غذا و دارو هم نظارت جدی داشته باشد مثل همان روندی که برای واردات دارو صورت می گیرد. نباید اجازه دهیم کسانی که صلاحیت ندارند واکسن وارد کنند.
میرمحمدی در انتها خاطرنشان کرد: به تازگی شنیده ام که فلان مجموعه با کارگر زیاد می خواهد واکسن وارد کرده و به کارگران خود تزریق کند و یا مجموعه دیگر هم قصد این کار را دارد این روند بسیار خطرناکی است، بنابراین مهم ترین مطالبه آن است که واکسن توسط اهل آن وارد شود.
منبع:

1400/02/04
11:34:41
5.0 / 5
1089
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین