انتقال ۱۱۴ مصدوم حوادث ۷۲ ساعت گذشته به مراكز درمانی

انتقال ۱۱۴ مصدوم حوادث ۷۲ ساعت گذشته به مراكز درمانی

آزمایشگاه رادین: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انتقال ۱۱۴ مصدوم حوادث ۷۲ ساعت گذشته از جانب امدادگران و نجاتگران این سازمان در سرتاسر کشور به مراکز درمانی و بیمارستانی اطلاع داد.


محمدباقر محمدی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اضافه کرد: با تلاش امدادگران و نجات گران هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته، ۲۰۷ مورد مأموریت امداد و نجات برای عرضه خدمات پایه و اولیه امداد و کمک های اولیه به ۲۶۲ مصدوم حوادث مختلف در سرتاسر کشور انجام شد که طی آن ۱۵۴ نفر نجات یافتند که ۱۱۴ نفر از آنان به علت شدت صدمات وارده برای دریافت خدمات تکمیلی درمانی به بیمارستانی اعزام شدند.
وی افزود: در این زمان همینطور ۵۶ نفر از مصدومان به صورت سرپایی و در محل وقوع حوادث از جانب امدادگران و نجاتگران هلال احمر درمان سرپایی شدند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به انجام ۲۲ مورد عملیات نجات فنی مصدومان حوادث رانندگی و ترافیکی در خلال ۷۲ ساعت گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: این شمار عملیات نجات فنی ۲۴ مصدوم سوانح ترافیکی با استفاده از امکانات و تجهیزات رهاسازی مصدومان از داخل خودرو های تصادفی و صدمه دیده انجام شد.
محمدی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
وی افزود: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون احتیاج به سیمکارت در دسترس می باشد.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، عرضه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر به حساب می آید که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا می کند.


1400/02/04
20:34:39
5.0 / 5
1164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین