استاندار بوشهر مطرح كرد

ویروس كرونا هندی خطرناك تر از دیگر ویروس ها

ویروس كرونا هندی خطرناك تر از دیگر ویروس ها

به گزارش آزمایشگاه رادین بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا هندی، تخلیه محموله لنج های تجاری در بنادر استان بوشهر منوط به تست کرونای خدمه شناورها است.


عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان بوشهر، سهل انگاری در رعایت پروتکل بهداشتی را سبب افزایش بیماران، بستری ها و فوتی ها دانست و اظهار نمود: با عنایت به شناسایی ویروس جهش یافته دیگر کرونا تحت عنوان هندی باید تمام راهکارهای لازم برای جلوگیری و جلوگیری از ورود این ویروس به استان عرضه شود.
رئیس ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با تاکید بر ارتقا آمادگی نظام سلامت برای مقابله با بیماری جهش یافته کرونا هندی خاطرنشان کرد: در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیروهای هندی بسیاری فعالیت می نمایند و رفت و آمد به کشور هند دارند از این نظر باید خدمه شناورهای تجاری استان بوشهر مراقبت ویژه کنند تا به این ویروس مبتلا نشوند.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه مبتلا شدن به بیماری کرونا هندی احتیاج به قرنطینه کامل دارد اضافه کرد: باید تمام راهکارهای لازم در پیشگیری از انتقال این ویروس جدید کرونایی اندیشیده شود.
گراوند با استناد به نظر کارشناسان بهداشتی و درمانی، ویروس کرونا هندی را خطرناک تر از دیگر ویروس ها دانست خاطرنشان کرد: مرز دریایی در استان بوشهر تنها راه ورود ویروس کرونا هندی است که برای پیشگیری از انتقال این ویروس، تخلیه محموله لنج های تجاری در بنادر استان بوشهر منوط به تست کرونای خدمه شناورها است.
وی، با اشاره به اینکه در 14 ماه گذشته کسبه و اصناف بیشترین آسیب و خسارت دیده اند تاکید کرد: برای پشتیبانی از بخش اقتصاد، هفته آینده در حوزه کسب و کار و برنامه های اقتصادی طرح مهمی در هیئت دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب می شود.
رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر، تنها راه مقابله با این ویروس را رعایت دستورالعمل های بهداشتی دانست و بیان نمود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در عرصه مقابله با کرونا در همه سطوح جامعه ضروریست.
استاندار بوشهر با تاکید بر پرهیز از دورهمی ها و حضور در تجمعات اظهار داشت: خانه باغ ها در گورکات تنگستان مورد بازرسی و نظارت قرار بگیرد در صورت برگزاری دورهمی و تجمع، بدون وقفه پلمب و با خاطیان برخورد قضایی شود.
گراوند، توجه به تهویه هوا با عنایت به آغاز فصل گرما و روشن شدن کولر گازی را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در هر بخشی از جامعه اگر حس گردد پروتکل بهداشتی برای مقابله با کرونا رعایت نمی کند بدون وقفه باید پلمب شود.
وی، با اشاره به اینکه حالا وضعیت بستری بیماران در بخش کرونایی بیمارستان های استان بوشهر ثابت است تاکید کرد: باید زنجیره انتقال ویروس کرونا شکسته شود تا شاهد افزایش مبتلایان، بستری ها و فوتی ها نباشیم.
استاندار بوشهر، رعایت حضور یک سوم کارکنان در ادارات استان بوشهر را یک لزوم دانست و خاطرنشان کرد: اگر اداره ای این مصوبه را رعایت نکند تعطیل و پلمب می شود.
گراوند با تاکید بر کنترل تردد خودرو ها در محورهای استان بوشهر اظهار داشت: کارکنان ادارات در شهرستان های 10 گانه استان بوشهر که در خارج از مرکز شهرستان سکونت دارند ورود آنها به ادارات ممنوع می باشد و باید کنترل لازم صورت بگیرد.
منبع:

1400/02/05
21:03:43
5.0 / 5
1163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین