تاخت و تاز كرونا ادامه دارد؛

ساوه در مرز آگهی

ساوه در مرز آگهی

مركزی رئیس دانشكده علوم پزشكی ساوه اظهار داشت: شاخص ابتلای به بیماری كووید 19 در این شهرستان به مرز آگهی رسیده است.


دکتر مهدی مصری امروز شنبه 14 تیرماه در گفت و گو با ایسنا به آخرین وضعیت بیماری کووید 19 در شهرستان های ساوه و زرندیه اشاره نمود و اضافه کرد: با شیوع بیماری کووید 19 شهرستان ساوه در ماه های اسفند و فروردین در زمره نقاط در وضعیت آگهی قرار داشت، اما با کوشش های صورت گرفته و اتخاذ سازوکار مناسب، این بیماری در اردیبهشت و خردادماه کنترل و مدیریت شد.
وی با اشاره به دستور بازگشایی مشاغل پرخطر متناسب با رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف ستاد ملی کرونا اضافه کرد: متاسفانه بعد از بازگشایی مشاغل پرخطر، موضوع فاصله گذاری اجتماعی از طرف مردم نادیده گرفته شد و رعایت پروتکل های بهداشتی با بی توجهی مردم روبه رو شده و متاسفانه مردم فکر می کنند که ویروس ضعیف و بیماری تمام شده است و بر طبق این تصور ذهنی غلط رعایت پروتکل های بهداشتی را کنار گذاشته اند.
رئیس علوم پزشکی ساوه افزود: حدود یک هفته است که آمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در موارد سرپایی و در بخش بستری افزایش یافته است و همین مسئله عاملی برای ورود به پیک جدید بیماری است.
وی به رفتار پیچیده ویروس کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: الان شدت بیماری در بعضی مبتلایان بیشتر است که بیان کننده رفتار ناشناخته ویروس کرونا بوده و در صورت رعایت نکردن بهداشت فردی و اجتماعی مجبور به اتخاذ تمهیدات سختگیرانه و شدیدتری خواهیم شد.
دکتر مصری با اشاره به تصمیم حاکمیتی در خصوص اینکه معیشت مردم در کنار سلامت آنها در شرایط کرونایی مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: نباید سلامت مردم قربانی اقتصاد و معیشت شود بلکه باید در کنار اقتصاد و معیشت با اعمال برخی محدودیت ها و اتخاذ سازوکار مناسب در چارچوب اجرای طرح فاصله گذاری پویا، معیشت مردم تامین گردد و از همه مهمتر تهدیدات پیش روی سلامت جامعه از بین برود.
وی به محدودیت در فعالیت بعضی از مشاغل پرخطر اشاره نمود و اضافه کرد: تشدید بازرسی ها و الزامی شدن استفاده از ماسک از 15 تیرماه در مراکز پرتردد می تواند در مرحله جدید بیماری آمار مبتلایان را کم کند.
وی به نامشخص بودن وضعیت بیماری در ماههای آینده اشاره نمود و اضافه کرد: تشدید اقدامات بهداشتی و مراقبت های لازم تنها راهکار شکست کروناست و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
رئیس علوم پزشکی ساوه به قرار گرفتن ساوه و زرندیه در شاخص زرد اشاره نمود و اضافه کرد: شاخص زرد در این دو شهرستان نمودار صعودی و جهشی به خود گرفته و در مرز آگهی قرار دارد و بدیهی است که اگر شیوه نامه های بهداشتی رعایت نشود اساسا با وضعیت قرمز مواجه خواهیم شد.
بنا بر اعلام دکتر عزیزی سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه در روز جمعه 13 تیرماه، هفت نفر در ساوه و یک نفر در زرندیه به سبب بیماری کرونا بستری شدند که حال عمومی سه نفر از این بیماران بد بوده و در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت هستند و متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر در ساوه به سبب کرونا فوت شد.1399/04/14
17:09:16
5.0 / 5
2219
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین