وزیر بهداشت:

اورژانس ۱۱۵ نخستین مرجع مردم در حوادث و سوانح

اورژانس ۱۱۵ نخستین مرجع مردم در حوادث و سوانح

به گزارش آزمایشگاه رادین وزیر بهداشت اورژانس ۱۱۵ را نخستین مرجع مردم در حوادث و سوانح خواند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح پروژه های سازمان اورژانس در سرتاسر کشور که با حضور معاون اول رئیس جمهور، عنوان کرد: فرماندهی اورژانس کشور بر عهده فردی شجاع، دلسوز و بسیجی است و دکتر کولیوند یکی از ستون های اصلی نظام سلامت است.
وی ادامه داد: در این زمان داغ های زیادی از پرکشیدن بهترین نیروهای نظام سلامت و مدافعان سلامت بر دل دارم و خیلی لحظات سختی بر من گذشت. یکی از افرادی که وقتی گرفتار ویروس کرونا شد و بنده را خیلی دلشکسته کرد، دکتر کولیوند بود. هر روز از وضعیت سلامتی او خبر می گرفتم یک روز گفتند که به قدری اکسیژن خون او پایین است که امکان دارد از بین برود و آن لحظه پر از اشک شدم و گفتم خدایا تو می دانی که این مرد برای نظام سلامت، فرمانده ای ارزشمند است و او را به ما برگردان و نذری هم کردم.
وزیر بهداشت تصریح کرد: نیروهای اورژانس و نظام سلامت، همگی جان بر کف هستند و در 14 ماه گذشته نشان دادند که به عشق مردم، همانند پروانه تن به آتش بلا می زنند. ناگفته هایی از اورژانس کشور وجود دارد. ما هنوز به وزارت بهداشت وارد نشده بودیم که گرفتار سیلاب های گسترده در 25 استان کشور شدیم اما این خدمت رسانی گسترده با برگشت ناگهانی مسافران همزمان شده بود چون مردم، مسافرت های خویش را نیمه کاره گذاشتند و با شتاب زدگی برگشتند که حوادث جاده ای افزایش یافت و نیروهای اورژانس در آن ایام، تعجب آور کار کردند.
دکتر نمکی خاطرنشان کرد: در حوادث و مناسبت های مختلف، نیروهای اورژانس، کارهای پرارزش و بزرگی را انجام دادند. یک روز به بنده خبر دادند که بالگرد اورژانس برای عرضه خدمت به یک زن گرفتار خونریزی زایمان در یکی از روستاهای چهارمحال و بختیاری که برف سنگینی هم باریده بود، گرفتار حادثه شده و 5 نفرشان هم شهید شده اند و در آن شرایط انتظار بود که ما تسلیت بگوییم اما گفتم که زن آبستن در چه وضعیتی است؟ بالگرد بعدی پرواز کند و نیروهای اورژانس با یک بالگرد دیگر پرواز کردند و این زن را به مرکز درمانی رساندند. در آن حادثه 5 شهید دادیم اما سلامت مادر و نوزادش تأمین شد.
بنابر اعلام وبدا، وی تصریح کرد: در برف سنگین استان گیلان، نیروهای اورژانس توانستند 99 زن آبستن که در وضعیت نزدیک به زایمان بودند را به محل های امن منتقل کردند و حتی یک زن آبستن هم در آن شرایط، از خدمات بی بهره نماند. در پیوند قلب، یکی از کارهایی که توسط اورژانس هوایی انجام می شود، انتقال قلب اهدایی در کمترین زمان به مراکز پیوند اعضا است و تعداد قابل توجهی پیوند قلب داشته ایم که با همت اورژانس هوایی انجام شده است.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بحث اورژانس بانوان در کشور یک نقصان بود. گرچه برادران شاغل در سازمان اورژانس، امن و امین مردم ایران شامل زنان و مردان ایرانی هستند اما در بعضی شرایط، امکان عرضه خدمات فوریت های پزشکی توسط پرسنل زن اورژانس، بهتر فراهم است.
دکتر نمکی عنوان کرد: امیدواریم که با تجهیز ناوگان اورژانس، شاهد خدمت رسانی اورژانسی چابک تر باشیم و تردید ندارم که با این سازماندهی، فرماندهی و نیرو و تفکر جهانی، یکی از بهترین اورژانس های نه تنها منطقه بلکه جهان را خواهیم داشت.
1400/02/08
22:25:52
5.0 / 5
1160
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین