امدادرسانی هلال احمر به ۲۶۴ حادثه دیده در ۷۲ ساعت گذشته

امدادرسانی هلال احمر به ۲۶۴ حادثه دیده در ۷۲ ساعت گذشته

آزمایشگاه رادین: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام 211 ماموریت امدادی در 72 ساعت گذشته و امدادرسانی به 264 نفر آگاهی داد.


محمدباقر محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به گزارش عملیات امداد و نجات ۷۲ ساعت گذشته، اظهار داشت: در طول این مدت ۲۱۱ ماموریت امدادی انجام و با تلاش نیروهای عملیاتی هلال احمر به ۲۶۴ نفر امدادرسانی شد.
وی با اشاره به نجات جان ۱۷۰ نفر توسط تیم های امدادی هلال احمر، اضافه کرد: ۱۲۳ نفر از هموطنان به مراکز درمانی منتقل و ۶۳ نفر هم بصورت سرپایی مداوا شدند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره انجام عملیات رهاسازی، اظهارداشت: در طول این مدت ۱۸ مورد عملیات رهاسازی انجام و ۲۸ مصدوم در سوانح ترافیکی از داخل خودرو ها رهاسازی شدند.
محمدی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.
وی افزود: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیمکارت دردسترس است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر شمرده می شود که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می کند.منبع:

1400/02/13
10:39:16
5.0 / 5
1367
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین