شروع طرح تست تشخیص كرونای خودرویی در مجتمع دارویی درمانی هلال

شروع طرح تست تشخیص كرونای خودرویی در مجتمع دارویی درمانی هلال

رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران اظهار داشت: با اجرای طرح «انجام تست بدون خروج از خودرو» از ازدحام جمعیت در مرکز آزمایشگاهی و بصورت حضوری جلوگیری شده تا از این طریق درصد انتقال بیماری تا حد زیاد و قابل کنترلی کم شود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدتقی حسینی طباطبایی مهم ترین کارهای این مجموعه را در امتداد مقابله با بیماری کرونا تشریح و اظهار نمود: همیشه یکی از معضلات جدی جامعه ما از اواخر سال ۹۸ کرونا بوده که امروز نیز در چهارمین پیک آن قرار گرفته ایم و آمار مبتلاشدن و مرگ و میر متاسفانه زیاد است.
وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر اهداف بشردوستانه ای برای خود تعریف کرده که طبق آنها موظف هستیم نقش خودرا در مجتمع دارویی درمانی هلال ایران بمنظور آموزش شهروندان، بیماریابی و پیشگیری ایفا نماییم. در همین راستا آزمایشگاهی در مجتمع افتتاح شد و با تعرفه های مناسب در اختیار مردم قرار گرفت.
این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اشاره کرد: این آزمایشگاه یک مرکز قابل اعتماد برای تشخیص بیماری کرونا است که ذیل آن بستری نیز برای آموزش فراهم گشته است. این مرکز در دی سال ۱۳۹۹ راه اندازی شد و با همت همکاران در چهار ماه گذشته روند توسعه را طی کرده که تا این لحظه مردم از خدمات ارائه شده راضی بوده اند.
حسینی طباطبایی افزود: طرح هایی نیز در دستور کار قرار گرفته تا نتایج تست «پی سی آر» کرونا ظرف مدت ۶ ساعت آماده شود و در اختیار مراجعین قرار گیرد. کارشناسان در امتداد پاسخگویی هر چه سریع تر به شهروندان تا ساعت ۱۲ شب در محل آزمایشگاه حضور دارند. آزمایشگاه ما در روزهای نوروز به جز روز اول، بصورت کامل فعال بود و نمونه گیری و پاسخ گویی به شهروندان در تمام روزهای ایام نوروز بصورت کامل انجام شد.
وی اضافه کرد: مقرر شده که خدمات آزمایشگاه مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با تعرفه خیریه وزارت بهداشت ارائه شود. این خدمات رسانی برای افرادی که توان حضور در مرکز را نیز نداشتند، انجام و تیم ها به محل موردنظر افراد متقاضی برای نمونه گیری اعزام می شدند و در کمتر از ۲۴ ساعت نیز به متقاضیان نتیجه آزمایش اعلام می شد.
رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با اشاره به موضوع پیش گیری از ازدحام مراجعین به مجتمع که می تواند زنجیره انتقال بیماری را گسترده تر کند؛ اظهار داشت: ما با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و با در نظر گرفتن چارچوب های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همین طور نظارت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصمیم گرفتیم تا با اجرای طرح «انجام تست بدون خروج از خودرو» از ازدحام جمعیت در مرکز آزمایشگاهی و بصورت حضوری جلوگیری نماییم تا از این طریق درصد انتقال بیماری تا حد زیاد و قابل کنترلی کم شود.
وی اظهار داشت: در این طرح، افراد در نرم افزار «تهران تست» ثبت نام کرده و ساعت حضور آنها جهت انجام تست مشخص و با خودروی شخصی خود به ایستگاه تست مراجعه نموده و در همان محل بدون ازدحام، از آنها تست گرفته می شود و در کمتر از ۲۴ ساعت جواب آزمایش بوسیله بارگذاری بر روی سایت و واتساپ ارسال خواهد شد. تعرفه آن نیز از رقم تعرفه خیریه کمتر است.
این مقام مسئول در مجتمع دارویی درمانی هلال ایران اظهار نمود: استقبال از این شیوه به سبب سهولت و ایمنی بالا بسیار عالی بوده و در همین راستا تلاش می شود تا مراکز بعدی را در قسمت های جنوبی شهر و سپس در شرق تهران در مرکز مجتمع دارویی درمانی هلال ایران به بهره برداری رسانیم تا شهروندان این مناطق نیز در فضای باز و در کمترین زمان بتوانند تست دهند.
حسینی طباطبایی با اشاره به شیوه هایی که پاسخ آزمایشات به شهروندان اعلام می شود، اظهار داشت: آن دسته از شهروندان که شماره تماس خودرا عرضه کنند، بوسیله پیامک به آنها پاسخ داده خواهد شد و حتی زمان آزمایش را می توان از همین طریق اطلاع رسانی کرد. از جانب دیگر متقاضیان با بهره گیری از سایت "تهران تست" نیز می توانند بصورت اختصاصی جواب آزمایش خودرا ببینند. آن دسته از شهروندانی که نیاز به نسخه فیزیکی جواب آزمایش دارند نیز، این نسخه به وسیله پست به محل سکونت آنها فرستاده خواهد شد.
رئیس مجتمع دارویی درمانی هلال ایران در آخر اظهار داشت: امروز در حال تلاش در امتداد انجام تست کرونا در منزل نیز هستیم و امکان حضور تیم تست گیری در منازل فراهم گشته است. قراردادی نیز با نرم افزار بیماریاب بسته شده و از این طریق نیز ماموریت ها انجام می شود و فقط تعرفه به همراه یک هزینه جزئی دیگر دریافت می شود. امروز متخصصین ما در بحران ها می توانند نوآوری داشته باشند و کرونا نیز سبب شد تا راه های تشخیص بیماری و کمک به پیشگیری مورد بازنگری قرار گیرد. امید است با همراهی مردم روش های غیرحضوری از این پس جایگزین شود و نیاز به حضور در مراکز پرجمعیت برای انجام امور آزمایشگاهی نباشد.1400/02/14
14:09:56
5.0 / 5
1257
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین