افتتاح پروژه های 134 میلیارد تومانی در هفته هلال احمر

افتتاح پروژه های 134 میلیارد تومانی در هفته هلال احمر

آزمایشگاه رادین: مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر از رونمایی و افتتاح 10 پروژه امداد و نجات به جمع تقریبی 134 میلیارد تومان به مناسبت فرارسیدن هشتم می برابر با 18 اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر آگاهی داد.


روح الله استاک روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در پاسخ به این پرسش که مهم ترین پروژه های امداد و نجات قابل رونمایی و افتتاح در هفته هلال احمر کدامند، اضافه کرد: این پروژه ها شامل رونمایی از ۲۷ دستگاه خودروی امدادی آمیکو به ارزش ۲۵ میلیارد تومان، بازآماد(اورهال) دو فروند بالگرد امدادی به ارزش هفت میلیارد تومان(صرفه جویی ارزی ۲۲ میلیارد تومان)، ۱۶ دستگاه لیفتراک به ارزش ۱۵ میلیارد تومان و پنج دستگاه آمبولانس اهدایی (کویت) برای استان های سیل زده در سال ۱۳۹۸ است.
وی توضیح داد: رونمایی از ۲۰۰ ست تخصصی انفرادی امداد و نجات به ارزش ۶ میلیارد تومان، سه مورد سامانه نرم افزاری امدادی به ارزش دو میلیارد تومان، سیستم ارتباطات رادیویی دیجیتال در هشت استان به ارزش دو میلیارد تومان، افتتاح ۱۱ پایگاه امداد و نجات و دو انبار امدادی به ارزش ۷۵ میلیارد تومان از دیگر برنامه های این جمعیت به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر است.
مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر افزود: امسال شعار صلیب سرخ جهانی تحت عنوان توقف ناشدنی، شکست ناپذیر و مقایسه نشدنی است، اما با توجه به این که در آستانه صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر قرار داریم شعار یک قرن خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی برای هفته هلال برگزیده شد.
استاک در مورد جزئیات برنامه های این هفته اشاره کرد: برای هر روز از هفته هلال احمر عنوانی تعیین شده است. هجدهم اردیبهشت ماه به خانه های هلال و آموزش همگانی اختصاص یافته است. مهم ترین فعالیت در دوره مدیریت جدید هلال احمر خانه های هلال بوده که یک دستاورد بزرگ است. دستاورد دولت یازدهم و دولت دوازدهم بصورت خاص می تواند همین خانه های هلال احمر باشد. عنوان این روز، خانه های هلال، جامعه تاب آور است.
وی افزود: روز نوزدهم اردیبهشت ماه عنوان همدلی مهربانانه به جوانان نام گرقته است. روز دوشنبه بیستم اردیبهشت ماه مختص سازمان امداد و نجات است که با شعار امدادگری، کاهش آلام بشری مراسم آن انجام خواهد شد. روز سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه نیز روز معاونت توانبخشی است که با عنوان سلامتی، پویایی و حرکت نام گذاری شده است. روز چهارشنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه، روز سازمان تدارکات پزشکی و شرکت های تولیدی تابعه است که عینا با شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب نام گذاری شده بود، از آن یاد شده است.
استاک گفت: روز پنجشنبه با شعار ایثار به بررسی اقدامات هلال احمر در یک قرن گذشته پرداخته می شود و عنوان آن ایثار، ارزش ماندگار است. روز جمعه نیز با محوریت خانواده و با شعار خانواده بانشاط، جامعه سالم مقرر است مراسم آن اجرا شود. در همین راستا نیز پوستری طراحی شده که با مفهوم شعار سال طراحی شده است و از جهان شمولی کارهای هلال احمر حکایت دارد.
وی اظهار داشت: در هفته هلال و در اولین روز آن افتتاح نمایشگاه عکس با عنوان یک قرن با مردم، یک سال با کرونا در ساختمان صلح، موزه استاد علی اکبر صنعتی، پارک هنرمندان، مترو شهید بهشتی انجام خواهد شد. نشست خبری رئیس جمعیت هلال احمر و مسئولان صلیب سرخ و تجدید پیمان با آرمان های امام خمینی (ره) از دیگر برنامه های روز اول خواهد بود.
رییس برگزاری هفته هلال اضافه کرد: برنامه های متنوع سازمان جوانان در روز یکشنبه با حضور وزیر کشور صورت خواهد گرفت.
استاک گفت: رونمایی از ناوگان زمینی، تجهیزات سبک و سنگین لجستیک، رونمایی از سه سامانه امدادی، افتتاح ویدئوکنفرانسی ۲۴۰۰ خانه هلال و ۱۱ پایگاه امداد و نجات در روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار می شود.
مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: رونمایی از سامانه جامع آموزش و هشت جلد کتاب تدوین شده در موسسه علمی و کاربردی هلال احمر از مهم ترین برنامه های روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت خواهند بود.
وی اضافه کرد: افزود توزیع بسته های موادغذایی به مناسبت فرارسیدن عیدسعید فطر مهم ترین برنامه پنجمین روز هفته هلال احمر خواهد بود ضمن اینکه دیدار با خانواده شهدای امدادگر در عیدسعیدفطر خاتمه بخش برنامه های هفته هلال خواهند بود.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، هر ساله هجدهم اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گرامی داشته می شود به این امید که با رعایت اصول هفتگانه تعریف شده از طرف جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و اجرای مفاد حقوق بین المللی بشردوستانه ازسوی کشورهای مختلف به برقراری صلح و آرامش در جهان کمکی شده باشد.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
این اهداف عبارت از کوشش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در امتداد برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و پشتیبانی از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
جمعیت هلال احمر حالا در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، چهار معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، آموزش و پژوهش، پشتیبانی و منابع انسانی، معاونت امور بین الملل، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زوار عتبات عالیات است.
همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می کند.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای نزدیک به یک قرن در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تابحال در راه اهداف انسان دوستانه و اصول هفت گانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.
منبع:

1400/02/17
12:34:09
5.0 / 5
1163
تگهای خبر: آرامش , آموزش , امداد , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین