سخنگوی جمعیت هلال احمر:

هلال احمر 30 هزار بسته معیشتی در مناطق كم برخوردار توزیع می نماید

هلال احمر 30 هزار بسته معیشتی در مناطق كم برخوردار توزیع می نماید

به گزارش آزمایشگاه رادین سخنگوی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: 30 هزار بسته معیشتی با مشارکت خیرین و بوسیله کمک های مردمی و بین المللی تهیه شده که این بسته ها در مناطق کم برخوردار و در بین افرادی که از شیوع ویروس کرونا لطمه دیده اند و یا سرپرست خانوار مبتلا به کرونا شده است، توزیع می شود.


به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، محمدحسن قوسیان مقدم روز چهارشنبه در پنجمین روز از گرامیداشت هفته هلال احمر(۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت) در آیین توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی، ۴۰۰ دستگاه اکسیژن ساز، ۲۰۰کپسول اکسیژن و ۵۸ هزار بسته بهداشتی بیماران خاص که در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی برگزار شد، اضافه کرد: در هفته بزرگداشت هلال احمر هستیم و این هفته با شعار توقف ناشدنی یک قرن خدمات داوطلبانه است. این یک قرن خدمات داوطلبانه برای ما مایه فخر و مباهات است و خوشحالیم که توفیق خدمت به مردم را داشته ایم و این هفته را به همه هلال احمری ها تبریک میگویم.
سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر در یکسال گذشته در زمینه پیشگیری و مبارزه با شیوع ویروس کرونا در کشور توضیح داد: جمعیت هلال احمر در طول این مدت در حال خدمت رسانی به مردم بوده و این خدمات شامل غربالگری مسافران در نوروز ۹۹، برگزاری نقاهتگاه ها، تهیه داروهای مورد نیاز بیماران، نذر سلامت، تهیه اقلام پزشکی و نظایر آن بوده است.
قوسیان مقدم با تاکید بر تحریم های ظالمانه مقابل مردم ایران، اظهار داشت: این تحریم ها در زمان شیوع ویروس کرونا مشکلاتی ایجاد کرد اما این محدودیت ها سبب شد تا دانشمندان و متخصصان ایرانی موفق به کیت تشخیص بیماری شوند و در زمینه تولید واکسن هم موفقیت هایی کسب کرده ایم که در آینده نزدیک کشورهای منطقه را شگفت زده خواهدنمود.

وی تحریم های ظالمانه مقابل کشور ایران را یکی از برکات همدلی مردم دانست و اضافه کرد: مردم زمانی که متوجه شدند هیچ کس به آنها کمکی نخواهد کرد خود دست به کار شده و خیرین، مجمع خیرین و هلال احمر همگی دست به دست هم دادند تا بر مشکلات فائق آییم.
سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره تهیه و توزیع بسته های معیشتی برای مردم نیازمند، اظهار داشت: ۳۰هزار بسته معیشتی با مشارکت خیرین و بوسیله کمک های مردمی و بین المللی تهیه شده و این بسته ها در مناطق کم برخوردار و در بین افرادی که از شیوع ویروس کرونا لطمه دیده اند و یا سرپرست خانوار مبتلا به کرونا شده است، توزیع می شود.
به گفته وی، با توزیع بسته های تهیه شده، تعداد بسته های معیشتی توزیع شده در روزهای شیوع ویروس کرونا توسط هلال احمر به ۵۰۰ هزار می رسد.
قوسیان مقدم با اشاره به تهیه ۵۸ هزار بسته بهداشتی ویژه بیماران خاص اشاره کرد: این بسته ها از محل کمک های بین المللی تهیه شده است.
وی درباره تهیه دستگاه های اکسیژن ساز برای بیمارانی که مشکل تنفسی دارند، اظهارکرد: ۴۰۰دستگاه در مرحله قبلی توسط هلال احمر تهیه شده بود، ۱۰۰دستگاه هم از طرف خیرین تامین شد و امروز هم ۴۰۰دستگاه اکسیژن ساز دیگر جهت استفاده بیماران تهیه شده است. این دستگاه های اکسیژن ساز به بانک امانات پزشکی هلال احمر سپرده می شود تا بصورت امانی در اختیار بیماران قرار گیرد.
سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به تعداد کپسول های اکسیژن اظهار داشت: در این مرحله ۲۰۰کپسول اکسیژن تهیه شده که با ۵۰۰۰کپسولی که در گذشته تهیه شده بود، ۵۲۰۰ کپسول اکسیژن تامین شده است.
وی همین طور از حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران که با اطلاع رسانی خوب سبب دلگرمی مردم می شوند، تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، هر ساله هجدهم اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گرامی داشته می شود به این امید که با رعایت اصول هفتگانه تعریف شده از طرف جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و اجرای مفاد حقوق بین المللی بشردوستانه ازسوی کشورهای مختلف به برقراری صلح و آرامش در جهان کمکی شده باشد.
نام جمعیت هلال احمر می تواند برای افراد مختلف جامعه تداعی کننده خدمات عام المنفعه و بشردوستانه باشد، عده ای آنرا سازمانی پیشرو و پاسخگو در ارائه خدمات اولیه امداد و نجات در حوادث و سوانح، بعضی ها آنرا تامین کننده داروهای خاص و داروخانه های ویژه و تک نسخه ای، گروهی ارائه دهنده خدمات توانبخشی و عده ای دیگر آن را سازمانی داوطلبانه و حمایتی می شناسند.
نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر یک شبکه بشردوستانه جهانی متشکل از ۸۰ میلیون نفر است که به افرادی که با مشکلات ناشی از بلایا، مخاصمه و مشکلات بهداشتی و اجتماعی مواجهند کمک می نماید.
بشردوستی، بی غرضی، بی طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، یگانگی و جهان شمولی اصول بنیادین هفتگانه چارچوب اخلاقی، عملیاتی و سازمانی کار نهضت صلیب سرخ و هلال احمر را می سازند که این اصول در بطن رویکرد نهضت برای کمک به مردم نیازمند در جریان مخاصمه مسلحانه، بلایای طبیعی و دیگر شرایط اضطراری قرار دارند
امسال شعار هفته گرامیداشت صلیب سرخ و هلال احمر (۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت) «جهانی تحت عنوان توقف ناشدنی، شکست ناپذیر و مقایسه نشدنی» است، اما با توجه به این که در آستانه صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار داریم شعار «یک قرن خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی» برای هفته هلال انتخاب شده است.
با یکصد ساله شدن جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ در دنیا یک قرن تازه برای باردیگر مهربانی کردن، باردیگر با هم بودن، باردیگر دوستی کردن، باردیگر و باردیگر و باردیگر ارائه خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی شروع شد.منبع:

1400/02/24
12:50:22
5.0 / 5
1289
تگهای خبر: آرامش , امداد , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین