پایگاه امداد و نجات آزاد راه تهران - شمال

پایگاه امداد و نجات آزاد راه تهران - شمال

آزمایشگاه رادین: پایگاه امداد و نجات آزاد راه شمال در استان تهران به مناسبت هفته هلال احمر با حضور رئیس سازمان امداد و نجات این جمعیت و تعدادی از مسئولین راه اندازی شد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور در آیین افتتاح این پایگاه امداد و نجات با عرضه گزارشی از روند فعالیت و خدمات صورت گرفته توسط عوامل سازمان امداد و نجات در سال گذشته، عنوان کرد: پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال وظیفه امدادرسانی در حوادث و سوانح را بر عهده دارند اما در محور های حساسی مانند آزاد راه تهران-شمال، این حضور پر رنگ تر و ویژه تر تلقی می گردد.
وی افزود: بیشتر از پنج هزار و ۴۰۰ خانه هلال در شهرها و روستاها تأسیس خواهد شد تا داوطلبان آموزش دیده این خانه ها بتوانند در زمان بحران و سوانح به کمک نیروهای امداد و نجات بشتابند.
رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: پارسال ۲۷ هزار حادثه را پوشش دادیم که ۹۰ درصد از زحمات بر دوش امدادگران و نجاتگران داوطلب بود که مایه افتخار ما در جمعیت هلال احمر هستند.
ولی پور اضافه کرد: استان تهران و بخصوص شهرستان تهران از لحاظ حادثه خیزی تمامی شاخص ها را دارد و تمام تلاش خویش را می نماییم تا با عنایت به جمعیت میلیونی پایتخت و مناطق اطراف آن در آینده ای نزدیک، مناطق مختلف تهران را برای امدادرسانی هرچه بهتر تجهیز تر می نماییم.
شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران ضمن عرض تبریک بمناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر و هفته هلال احمر، گزارشی از فعالیتهای هلال احمر استان تهران عرضه کرد و اظهار داشت: پایگاه امداد و نجات آزاد راه تهران-شمال، مدتی پیش به صورت آزمایشی کار خویش را شروع کرد و امروز به مناسبت هفته هلال احمر، این پایگاه که در کنار دیگر ارگان های امدادی وظیفه پوشش امدادی حوادث را در این آزاد راه برعهده دارد، رسما افتتاح می شود و با جدیتی بیشتر از پیش به عرضه خدمت به هموطنان خواهد پرداخت.
وی توضیح داد: استقرار ساختمان فعلی پایگاه امداد و نجات موقتاً و با یک سازه پیش ساخته در کنار عوارضی بزرگراه است که طبق هماهنگی های صورت گرفته قرار است در آینده ای نزدیک، ساختمان اصلی پایگاه امداد و نجات در نزدیکی این محل ساخته شود.
فتحی افزود: علاوه بر حوادث احتمالی در آزاد راه تهران-شمال، تیم های عملیاتی مستقر در این پایگاه، خدمات خویش را به مناطق اطراف این بزرگراه همچون روستاهای نزدیک آن عرضه می دهند.
منصور درجاتی مدیرکل بحران استانداری تهران هم ضمن تشکر از خدمات جمعیت هلال احمر در آزاد راه تهران-شمال، اظهار نمود: جمعیت هلال احمر یکی از رسالت هایی که به خوبی حفظ نموده است، مبحث داوطلبی و مردم گرایی است که این امر سبب جلب اعتماد بالای این نهاد از جانب مردم است.
درجاتی اظهار داشت: با عنایت به انتشار ویروس کرونا، ماه های سختی را سپری کردیم و همه مدیران بحران می بایست به فکر حفظ و ارتقای خدمات به هموطنان باشند.
این پایگاه امداد و نجات با حضور رئیس سازمان امداد و نجات، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران، مدیر کل بحران استانداری تهران، فرمانده پلیس راه، تعدادی از مسؤلان آزاد راه تهران-شمال، تعدادی از شورای معاونان جمعیت هلال احمر استان تهران و دیگر مسؤلان، پایگاه امداد و نجات آزاد راه تهران-شمال راه اندازی شد.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، هجدهم اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر نامگذاری شده که در ایران بعنوان هفته هلال احمر ( ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت) گرامی داشته می شود به این امید که با رعایت اصول هفتگانه تعریف شده از جانب جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و اجرای مفاد حقوق بین المللی بشردوستانه ازسوی کشورهای مختلف به برقراری صلح و آرامش در جهان کمکی شده باشد.
نام جمعیت هلال احمر می تواند برای افراد مختلف جامعه تداعی کننده خدمات عام المنفعه و بشردوستانه باشد، عده ای آنرا سازمانی پیشرو و پاسخگو در عرضه خدمات اولیه امداد و نجات در حوادث و سوانح، بعضی ها آنرا تأمین کننده داروهای خاص و داروخانه های ویژه و تک نسخه ای، گروهی عرضه دهنده خدمات توانبخشی و عده ای دیگر آن را سازمانی داوطلبانه و حمایتی می شناسند.
نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر یک شبکه بشردوستانه جهانی متشکل از ۸۰ میلیون نفر است که به افرادی که با مشکلات ناشی از بلایا، مخاصمه و مشکلات بهداشتی و اجتماعی مواجهند کمک می نماید.
بشردوستی، بی غرضی، بی طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، یگانگی و جهان شمولی اصول بنیادین هفتگانه چارچوب اخلاقی، عملیاتی و سازمانی کار نهضت صلیب سرخ و هلال احمر را می سازند که این اصول در بطن رویکرد نهضت برای کمک به مردم نیازمند در جریان مخاصمه مسلحانه، بلایای طبیعی و دیگر شرایط اضطراری قرار دارند
امسال شعار هفته گرامیداشت صلیب سرخ و هلال احمر (۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت) «جهانی تحت عنوان توقف ناشدنی، شکست ناپذیر و مقایسه نشدنی» است، اما با توجه به این که در آستانه صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار داریم شعار «یک قرن خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی» برای هفته هلال انتخاب شده است.
با یکصد ساله شدن جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ در دنیا یک قرن تازه برای باردیگر مهربانی کردن، باردیگر با هم بودن، باردیگر دوستی کردن، باردیگر و باردیگر و باردیگر عرضه خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی شروع شد.


1400/02/25
10:48:57
5.0 / 5
1273
تگهای خبر: آرامش , آموزش , امداد , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین